off

ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 3 marca 2019. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Nie bądźmy obojętni –wiele osób potrzebuje naszego przykładu i wytężonej modlitwy.

2. Modlitwa o łaskę trzeźwości przez cały tydzień podczas Mszy Świętych o godz. 17.00.

3. Dnia 6 marca rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte w Środę Popielcową o godz. 9.00 i o 17.00. Zachęcam wszystkich swoich parafian do przeżywania tego dnia w duchu pokuty. Przypominam, że wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.

4. W środę rozpoczynamy także dni modlitwy o ducha pokuty. Prośmy w osobistej modlitwie o błogosławione owoce wielkopostnej przemiany w naszym życiu osobistym, rodzinnym, parafialnym i narodowym.

5. Od piątku rozpoczynamy sprawowanie nabożeństw Drogi krzyżowej. Do rozważania wydarzeń z ostatnich godzin Chrystusa zapraszam o godz. 17.00.

6. W przyszłą, pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, po Mszy św. o godz. 11.30 rozpoczniemy odprawianie Gorzkich żali.

7. Dnia 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Do modlitwy w ich intencji zapraszam podczas wieczornej Mszy Świętej.

8. Zapowiedzi przedślubne w gablotce przed kościołem.

9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest „Gość Niedzielny” i „Różaniec”.

10. Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie.