off

Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego 9 kwietnia 2023r. – Ogłoszenia duszpasterskie

1. W poczuciu wdzięczności chcę skierować słowa podziękowania do wszystkich, którzy przyczynili się do tego, że liturgia w czasie tych Wielkich dni miała godną oprawę, a więc: chórowi, scholii, katechetom, lektorom, komentatorom, ministrantom, asyście procesyjnej. pani kościelnej i panu organiście. Dziękuję, również strażakom tym starszym i tym młodym z Blichowa i z Nowych Łubek, harcerkom i harcerzom z druhem Przemysławem Szelągowskim i przybocznym Piotrem Rajewskim. Dziękuję paniom z K.Ż.R. i wszystkim za wspólną modlitwę.

2. Dziś niedziela wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego, największa uroczystość w roku kościelnym, rozpoczynająca okres wielkanocny w liturgii. Pięćdziesiąt dni od niedzieli Zmartwychwstania do niedzieli Zesłania Ducha Świętego obchodzi się z wielką radością, jako jeden dzień świąteczny, co więcej, jako „wielką niedzielę”. Głównie w te dni śpiewa się „Alleluja”, co w tłumaczeniu na język polski znaczy: „Chwalmy Pana”. Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Wielkanocy i obchodzi się je, jako uroczystości Pańskie. Z tego powodu w piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa. Niech wielkanocna radość płynąca ze zmartwychwstania Pana będzie udziałem nas wszystkich. Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana umacnia wiarę, nadzieję i miłość w naszych rodzinach i społecznościach, wspomaga na drogach codzienności oraz oświeca blaskiem swojej prawdy.

3. Życzenia Biskupa Płockiego

4.  Jutro poniedziałek w oktawie Wielkanocy – drugi dzień naszego świętowania. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane o 9.00 i o 11.30. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na WSD w Płocku.

5. Za tydzień – druga niedziela wielkanocna, zwana także niedzielą białą lub niedzielą Miłosierdzia Bożego. W tym dniu dzieci ze szkół podstawowych i młodzież w czasie mszy św. o godz. 9.00 przyniosą w darach ofiarnych jałmużnę wielkopostną.

6. Z prasy katolickiej: ”Gość Niedzielny” .

7. Intencje mszalne będą umieszczone na stronie naszej parafii , są już w gablotce przed kościołem.