CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 15 marzec 2015 r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu zwana jest niedzielą radości. Radość w Wielkim Poście nie wypływa z faktu, że kończy się okres pokuty, lecz w połowie tego okresu Kościół chce nam przypomnieć, że mimo doświadczanych trudności mamy się radować z nadchodzącego zbawienia. Wyrazem tego jest również różowy kolor szat liturgicznych, który dziś zastępuje kolor fioletowy, zwyczajowo stosowany w Wielkim Poście.

2. W naszych przygotowaniach do świąt Wielkanocy nie zapominajmy o tym najważniejszym – duchowym przygotowaniu. Od dzisiaj do wtorku przeżywamy Wielkopostne Rekolekcje

3. W czwartek przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona i opiekuna Kościoła, patrona ojców, a także wielu z nas noszących jego imię od chrztu i bierzmowania. Msza Święta w naszym kościele o godz.17.00.

4. Na czwartek na godzinę 9.00 proszę z każdej wioski po jedną albo dwie osoby z taczką, grabiami i gaflami, bądź widłami do pracy przy kościele. Po rekultywacji trzeba zgrabić i wywieść mech, wycięte korzenie i starą trawą, aby przygotować grunt pod zasiew nowej trawy.

5. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00 . Gorzkie Żale po mszy św. o 11.30.

6. Komunikat z 368 zebrania K.E.P.

7. Dziękuję za ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa i na ubezpieczenie kościoła: ze Słupcy Nowej 395 zł., z Badurk 245 zł. , z Nowych Łubek 1170 zł. z Czyżewa 210 zł. Dziękuję ofiarodawcom i zbierającym.

8. W zakrystii można kupić baranki wielkanocne z białej czekolady do koszyczka wielkanocnego.

9. Zapowiedzi przedślubne: Mariusz Piegat, kawaler zamieszkały w Mrówczewie, parafia Zagroba i Ewelina Ewa Pawłowska, panna zamieszkała w Nowych Łubkach, parafia Blichowo. Zapowiedź druga.

10. Z prasy katolickiej : „Gość Niedzielny”.

11. Intencje w gablotce i na naszej stronie.