off

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 8 czerwca 2014. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejszą uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy obchody okresu wielkanocnego.

2. Jutro, w poniedziałek po uroczystości Zesłania Ducha Świętego, w Kościele w Polsce przypada święto Maryi Matki Kościoła. Zostało ono ustanowione na prośbę biskupów polskich podczas Soboru Watykańskiego II. Msze św. w tym dniu o godz. 9.00 i o godz. 18.00.

3. Również w tym tygodniu, w czwartek, 12 czerwca, po raz drugi w kalendarzu kościelnym będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Ma być to dzień szczególnej modlitwy całego Kościoła za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też neoprezbiterów naszej diecezji, którzy w tym roku otrzymali święcenia kapłańskie.

4. Od jutra dzieci klas IV rozpoczynają biały tydzień. Dziękuję paniom katechetkom oraz rodzicom tych dzieci za zaangażowanie w przygotowanie dzisiejszej uroczystości. Dziękuję za sprzątnięcie i udekorowanie naszej świątyni.

5. Za tydzień obchodzić będziemy Uroczystość Trójcy świętej. W Bulkowie odpust.

6. Poświęcenie pól w tym tygodniu codziennie o godzinie 19.00 według następującego porządku:

  • we wtorek Chlebowo
  • w środę Golanki
  • w czwartek Badurki
  • w piątek Blichowo

7. Zapowiedzi w kościele.

8. Z prasy katolickiej: ”Gość Niedzielny”

9. Intencje na naszej stronie.

 W tym tygodniu patronują nam:

  • 10 VI – bł. Bogumił (ok. 1135-1204), biskup poznański i gnieźnieński; był człowiekiem szlachetnym, co sprzyjało powoływaniu go do rozsądzania sporów czy też wypełniania delikatnych misji jednania poróżnionych stron (wspomnienie obowiązkowe);

  • 11 VI – św. Barnaba Apostoł, bliski współpracownik św. Pawła i towarzysz jego pierwszej podróży misyjnej (wspomnienie obowiązkowe);

  • 13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), franciszkański prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najbardziej czczonych i kochanych świętych (wspomnienie obowiązkowe).

  • 14 VI – bł. Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik obozu w Dachau, wyróżniał się tam duchem poświęcenia, pocieszając innych współwięźniów i dzieląc się i tak już głodowymi racjami żywności (wspomnienie obowiązkowe).