off

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 5 czerwca 2022 – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia. Dziś prosimy, aby „Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy” (modlitwa nad darami). Niech nas umacnia swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie.
 2. Dzisiejszą uroczystością kończymy obchody okresu wielkanocnego. Po Mszy św. o 10.00 adoracja i procesja.
 3. Jutro, w poniedziałek po uroczystości Zesłania Ducha Świętego, w Kościele w Polsce przypada święto Maryi Matki Kościoła. Zostało ono ustanowione na prośbę biskupów polskich podczas Soboru Watykańskiego II. Msze św. w tym dniu o godz. 9.00 i o godz. 18.00.
 4. Tydzień temu rodzice dzieci klas III w darach ofiarnych na cele parafialne złożyli 800 zł. Dziękuję również za ofiarę w wysokości 100 zł. od rodziny z Sochocina-Pragi. Bóg zapłać.
 5. Od jutra dzieci klas IV , które dzisiaj odnowiły przyrzeczenia chrztu świętego rozpoczynają biały tydzień. Dziękuję panu Danielowi Jasińskiemu -katechecie i pani Krystynie Zielonka- katechetce oraz rodzicom tych dzieci za zaangażowanie w przygotowanie dzisiejszej uroczystości.
 6. W czwartek, 9 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.
 7. Za tydzień obchodzić będziemy Uroczystość Trójcy świętej. W Bulkowie odpust. W Blichowie festyn rodzinny.
 8. Poświęcenie pól w piątek zakończyliśmy. Dziękuję za udział w tych wioskowych wspólnotach modlitewnych, za zorganizowanie mszy świętych polowych i za złożone ofiary. Bóg zapłać.
 9. W sobotę 11 czerwca od 11.00 egzamin przed bierzmowaniem dla tych, którzy nie mają zaliczonego katechizmu i znajomości pacierza. Zwolnieni z egzaminu są ci, którzy pracowali na cmentarzu przy malowaniu ogrodzenia.
 10. W sobotę 11 czerwca o 18.45 kolejna katecheza przed bierzmowaniem.
 11. W minionym tygodniu na naszym cmentarzu grzebalnym pochowaliśmy zmarłego naszego parafianina z Ostrzykowa – Edwarda Rajewskiego. Wieczny odpoczynek …
 12. Z prasy katolickiej: ”Gość Niedzielny”.
 13. Intencje w gablotce i na naszej stronie, która znowu będzie prowadzona..