off

Zesłanie Ducha Świętego 28 maja 2023r. – Ogłoszenia duszpasterskie

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. A my, poddając się Jego światłu i Jego ciepłu, jak uczniowie zgromadzeni wokół Maryi w Wieczerniku, możemy o tym zaświadczyć w codziennym życiu. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą!

2. Jutro, w poniedziałek, 29 maja (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze święte o 9.00 i o 18.00.

3. W środę, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

4. W tym tygodniu wchodzimy w miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa.

5. W czwartek, 1 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W Kościele w Polsce jest ono obchodzone od 2013 roku. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów i kleryków naszej diecezji, którzy przygotowują się do kapłaństwa.

6. W czwartek Międzynarodowy Dzień Dziecka.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek od 17.00 adoracja; w piątek od 17.00 adoracja i spowiedź; w sobotę od 17.15 adoracja i różaniec.

8. W sobotę przypada też XIII rocznica uroczystej beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie.

9. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień dziękczynienia. W tym dniu po mszy św. 0 10.00 adoracja i procesja. Proszę o asystę i i dziewczynki do sypania kwiatkami.

10. Za tydzień zbiórka do puszek na świątynię Bożej Opatrzności w Warszawie.

11. Rodzice dzieci klas III w darze ołtarza na Pierwszą Komunię świętą złożyli 600 zł. Dzieci klas III dla dzieci misji złożyły 370 zł. Bóg zapłać.

12. Poświęcenie pól w tym tygodniu początek o godzinie 19.30:

  • we wtorek Chlebowo
  • w środę Wiciejewo Górne i Dolne
  • w czwartek Golanki Górne i Dolne
  • w piątek Wołowa, Wołowa w polu i Kosino
  • w sobotę Sochocino-Badurki

13. Słowo Biskupa Płockiego.

14. Zapowiedzi przedślubne.

15. Z prasy katolickiej: ”Gość Niedzielny ” i „Mały Gość Niedzielny”.

16. Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie.