Zesłanie Ducha Świętego 19 maj 2024r. – Ogłoszenia duszpasterskie

1. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.

2. Dzisiaj dzieci klas IV odnowiły przyrzeczenia chrztu świętego. Od jutra rozpoczynają tzw. „Biały tydzień”.

3. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcam tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

4. W dniu jutrzejszym czcimy Maryję, jako Matkę Kościoła. Msze św. o 9.00 i o 18.15.

5. W czwartek przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

6. Za tydzień przypada Dzień Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.

7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W Bulkowie odpust.

8. Codziennie gromadzimy się na nabożeństwach majowych w kościele o godz. 18.00.

9.. Dzisiaj po mszy św. o 16.00 katecheza parafialna przed bierzmowaniem.

10. Dziękuję za ofiarę na cele parafialne: z Nowych Łubek bezimienna ofiara 400 zł. ; ze Słupcy Nowej ofiara bezimienna 300 zł. ; rodzice dzieci klas trzecich złożyli w darze ołtarza na cele parafialne 630 zł. i dzieci po I Komunii dla dzieci misji złożyły 600 zł.

Bóg zapłać.

11. Poświęcenie pól w tym tygodniu według następującego porządku:

• poniedziałek od godz. 19.30 Słupca Stara
  • wtorek od godz. 19.30 Słupca Nowa
  • środa : od godz. 19.30 Golanki Górne i Dolne
  • piątek : od godz. 19.30 Wiciejewo Górne i Dolne
  • sobota : od godz. 19.30 Chlebowo

12. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” i „Gość Niedzielny Extra”.

13. Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie.