off

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 15 maja 2016. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Obchodzimy dziś święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania.

2. Zapraszam wszystkich parafian do wspólnej modlitwy z Maryją, naszą Matką, Królową i Orędowniczką. Każdego wieczoru o godz. 18.00 spotykamy się w kościele na nabożeństwie majowym.

3. W sposób szczególny do Maryi, jako Matki wszystkich wierzących, Matki Kościoła zwrócimy się jutro, w Jej święto poświęcone właśnie temu tytułowi uroczyście potwierdzonemu przez bł. papieża Pawła VI na zakończenie trzeciej sesji Soboru Watykańskiego II w listopadzie 1964 r. Zapraszam do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej o godz.9.00 i o godz. 18.00.

4. W najbliższy czwartek natomiast oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. To nowe święto, wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI, od 2013 roku jest obchodzone w naszej Ojczyźnie.

5. W piątek od godz. 17.00 do odbioru będą płyty i zdjęcia komunijne.

6. Dziękuję dzieciom komunijnym i ich rodzicom za ofiarę na misje w wysokości 250 zł.

7. Poświęcenie pól w tym tygodniu według następującego porządku:

  • poniedziałek o 19.30 – Szulbory i Ostrzykowo.
  • wtorek o 19.30 – Słupca Nowa
  • środa o 19.30 – Sochocino-Praga
  • czwartek o 19.30 – Sochocino-Czyżewo

 

8. Zapowiedzi

9. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

10. Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie.