XXVIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 9 października 2016. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Pan Jezus oczekuje od nas wiary, bo tylko wtedy może dokonywać wielkich dzieł. Musimy zapytać samych siebie: czy dostrzegamy to Boże działanie w nas i czy jesteśmy Bogu wdzięczni za otrzymywane łaski? Można powiedzieć, że tego uczymy się przez całe życie.

2. Dzisiaj, już po raz 16 obchodzimy w całym kraju Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Chcemy również dołożyć swoją „cegiełkę” do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Młodzi przedstawiciele naszej parafii czekają przed kościołem ze specjalnymi skarbonkami. „Bóg zapłać” za składane ofiary.

3. Październik to miesiąc różańcowej modlitwy, o której Święty Jan Paweł II mówił, że to modlitwa, którą bardzo ukochał. My także wzbudźmy w sobie pragnienie umiłowania tej modlitwy. Niech pomoże nam w tym udział w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy każdego dnia o godz. 17.00.

4. W czwartek, w 13. Dzień miesiąca, ostatni w tym roku dzień fatimski. Zapraszam na różaniec fatimski w intencji o pokój na świecie.

5. W piątek, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy trudzą się nad przekazywaniem wiedzy i kształtowaniem postaw młodego pokolenia w naszym kraju. W ich intencji będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństwa różańcowego. Serdecznie zapraszam nauczycieli, wychowawców i katechetów z naszej wspólnoty parafialnej, nie tylko pracujących w szkołach i przedszkolach na terenie parafii, na wspólną modlitwę.

6. Wpłynęły bezimienne ofiary: 100 zł na cele parafialne i 70 zł. na Seminarium Duchowne. Bóg zapłać.

7. Jutro kancelaria czynna do godz. 9.00 i po Mszy św.

8. Za tydzień po mszy św. o 9.00 Katecheza parafialna dla dzieci klas III i ich rodziców.

9. Dzieci, które były 17 września na pielgrzymce w Rostkowie otrzymają po 10 zł. zwrotu kosztów wyjazdu.

10. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”,

11. Intencje mszalne w gablotce przed kościołem i na naszej stronie.