off

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 1 listopada 2020. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W dzisiejszą niedzielę Kościół wychwala Pana Boga za wszystkich świętych, oficjalnie kanonizowanych, i tych, którzy w cichości wiedli święte życie. Dzisiaj Msze Święte tylko w kościele jak w każdą niedzielę o godz. 9.00; 11.30 i o 16.00. Przed godziną 16.00 odczytam wypominki jednorazowe. Cmentarz zamknięty do jutra włącznie.

2. Jutro przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. Pamiętajmy, że nie ma „święta zmarłych”. W drugim dniu listopada Kościół wspomina Wszystkich Wiernych Zmarłych. Bliskość uroczystości Wszystkich Świętych i wspomnienie wszystkich zmarłych nie jest przypadkowe. Stanowimy bowiem jeden Kościół: my jesteśmy jeszcze Kościołem pielgrzymującym do nieba i walczącym z grzechem; święci są Kościołem tryumfującym, a zmarli przebywający w czyśćcu są Kościołem oczyszczającym się. Modląc się za zmarłych, pomagamy tym, którzy pokutują w czyśćcu. Ofiarujmy im dar modlitwy, aby jak najszybciej mogli przebywać blisko Ojca w niebie.

3. Jutro w poniedziałek, 2 listopada w naszym kościele będą sprawowane trzy Msze Święte w następujących godzinach: 7.30; 9.00 i o 17.00. Przed godziną 17.00 odczytam wypominki jednorazowe. Na 17.00 zapraszam po jednym przedstawicielu rodziny, z której ktoś zmarł i został pochowany na naszym cmentarzu w ostatnim okresie od Wszystkich świętych 2019 r. Ta jedna osoba przychodzi do kościoła z lampionem, który zostanie zapalony od paschału po mszy św. w czasie apelu za zmarłych. Przypominam że dopuszczalna liczba osób które mogą brać udział we mszy św. to 32 osoby.

4. Przez cały miesiąc listopad duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

5. Zachowujemy reżim sanitarny w związku z pandemią korona wirusa i pomagamy starszym, samotnym chociażby w zrobieniu zakupów. Proszę również do mnie dzwonić w tej sprawie jeśli jest taka potrzeba.

6. Dziękuję za ofiarę na cele parafialne: 100 zł. bezimienna ofiara. Bóg zapłać.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek od 1600 adoracja w int. powołań z naszej parafii.. W piątek od 16.00 adoracja i spowiedź W sobotę Msza św. o N.S.N.M.P. o godz. 16.30.

8. Od dzisiaj do 8 listopada włączamy się w akcję ogólnopolską : Różaniec Do Granic Nieba . Tegoroczna edycja wydarzenia jednoczy wiele środowisk katolickich, wspólnot, instytucji i mediów. W obecnym roku, który bardzo mocno nas wszystkich przytłoczył, chcemy wyjść z inicjatywą modlitwy zarówno wspólnotowej, jak i indywidualnej. Myślę, że szczególnie teraz takiej właśnie modlitwy wszyscy potrzebujemy.

9. Z prasy katolickiej: ”Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „Różaniec”.

10. Intencje mszalne: w gablotce i na naszej stronie.