off

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 1 listopada 2015. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych i rozpoczęcie Tygodnia Modlitw za Zmarłych. Porządek Mszy Świętej jest następujący: o 9.00 i o 16.00 Msze święte w kościele. O 11.30 z kościoła wyruszy procesja na cmentarzu, połączona z modlitwą różańcową wypominkami oraz modlitwą za zmarłych.

2. Jutro – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, nazywane inaczej Dniem Zadusznym. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.30; 9.00 z procesją i modlitwą za zmarłych oraz o 17.0 z Apelem za zmarłych od 1 listopada 2014 r. do dzisiaj. Przy wyczytywaniu Imienia i Nazwiska zmarłego przedstawiciel rodziny podchodzi i od paschału zapala lampion, który po Mszy św. będzie zaniesiony na cmentarz, na miejsce spoczynku tego zmarłego.

3. Wypominki roczne nowe będą odczytywane od następnej niedzieli.

4. Od dziś do dnia 8 listopada włącznie można codziennie uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza grzebalnego i choćby myślne odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych.

5. Jednorazowy odpust zupełny z okazji Dnia Zadusznego można ofia­rować tylko za cierpiących w czyśću. W tym celu należy spełnić następujące warunki: nawiedzić kościół lub kaplicę; podczas nawiedzenia należy odmówić „Ojcze nasz” i „Wierzę”, dodać jakąkolwiek modlitwę w int. Ojca Świętego; od­być sakramentalną spowiedź i przyjąć Komunię świętą.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Od 16.00 adoracja w intencji: o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii. Proszę, aby Powołaniowa Grupa Modlitewna poprowadziła adorację.

7. Będziemy przeżywali również pierwszy piątek miesiąca, dzień poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi będzie od godz. 16.00.

8. Za tydzień Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

9. Dziękuje za ofiary na Seminarium Duchowne w Płocku i na cele parafialne. Nazwiska ofiarodawców odczytam za tydzień.

10. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” i „Różaniec”

11. Intencje mszalne.