off

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 28 maja 2017. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami, aby przygotować nam miejsce. Wpatrujemy się w górę, każdego dnia podążamy za Nim, obieramy ten właśnie kierunek, krocząc po ziemskich drogach wiary. Moc do tej wędrówki czerpiemy z samego Chrystusa obecnego w Eucharystii, odwagę i siły – z Ducha Świętego, który nieustannie nas wspiera i pociesza.

2. W środę, 31 maja, będziemy przeżywać święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ona jest świątynią Ducha Świętego od chwili zwiastowania i niesie Go innym, jak swojej krewnej – Elżbiecie, podczas nawiedzenia, aby mógł się dalej rozlewać na całe stworzenie. My przez chrzest również jesteśmy zobowiązani do niesienia światu dobrej nowiny o zbawieniu. Niech to święto pobudzi nas do większej gorliwości apostolskiej.

3. W czwartek, 1 czerwca, przypada w Międzynarodowy Dzień Dziecka.

4. W najbliższy czwartek – rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po wieczornej Mszy św. będziemy sprawowali nabożeństwa czerwcowe.

5. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek od 17.00 adoracja w intencji powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego z naszej parafii. Proszę powołaniową grupę modlitewną o przewodniczenie. Okazja do spowiedzi świętej pierwszo piątkowej w naszym kościele o godz. 16.00. Pamiętajmy o modlitewnej prośbie o adoracji Najświętszego Sakramentu i Komunii św. wynagradzającej. Niepokalanemu Sercu Maryi polecajmy nasze rodziny i naszą Ojczyznę.

6. Za tydzień I niedziela czerwca. Po Mszy św. o 10.00 adoracja i procesja. Proszę o asystę i dziewczynki do sypania kwiatkami.

7. Próba generalna dla dzieci klas IV i V przed odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego we wtorek od 16.30. Spowiedź w piątek od godz. 16.00.

8. Dzisiaj po Mszach świętych wolontariusze z naszej szkoły będą zbierać ofiary do puszek na płockie hospicjum.

9. W tym tygodniu Msze święte połączone ze święceniem pól o godz. 19.30 w następujących wioskach:

poniedziałek: Sochocino-Czyżewo

środa: Słupca Stara

czwartek: Słupca Nowa

piątek: Nowe Łubki

sobota: Golanki.

10. Na pierwszego lipca organizujemy parafialną pielgrzymkę autokarową do Sokółki. Zapisy u pana Jerzego Kopra ze Słupcy. Koszt wyjazdu łącznie z obiadem to 60 zł.

11. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 10.00 dzieci klas IV i V odnowią przyrzeczenia chrztu świętego. Porządek Mszy świętych: 8.00; 10.00; 16.00.

12. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię św. wielkanocną.