WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 24 maja 2020 r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i przygotować nam miejsce.

2. Dziś 24 maja obchodzimy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Maryja po wniebowstąpieniu Chrystusa z Apostołami trwała na modlitwie w oczekiwaniu na Ducha Pocieszyciela. Dlatego właśnie do Niej Kościół uciekał się od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że Maryja jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci.

3. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI dzisiaj modlimy się też za Kościół w Chinach.

4. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na nabożeństwo majowe na godz. 18.00 podczas którego przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu.

5. W czwartek, 28 maja, przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego szybką beatyfikację.

6. W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną.

7. KOMUNKAT DYREKTORA SZKÓŁ KATOLICKICH W PŁOCKU

Szanowni Państwo,

Od trzech lat w Płocku działają i cieszą się coraz większym zainteresowaniem nasze Szkoły Katolickie – szkoła podstawowa i liceum ogólnokształcące. Jesteśmy dumni, że w stolicy naszej diecezji możemy kształcić dzieci i młodzież na bardzo wysokim poziomie opierając się na wartościach chrześcijańskich, zwracając uwagę na formowanie właściwych postaw społecznych oraz poczucie bezpieczeństwa. Od nowego roku szkolnego nasze szkoły stają się szkołami publicznymi zachowując w pełni swój katolicki charakter i obrane priorytety. Bogate zaplecze kampusu stanowi internat i bursa młodzieżowa, co daje możliwość podjęcia nauki przez wszystkich zainteresowanych z terenu całej diecezji. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z ofertą naszych szkół dostępną na stronie internetowej stanislaum.pl .
Płock, dnia 22 maja 2020 r.

8. Zapowiedzi przedślubne:

9. Z prasy katolickiej; „Gość Niedzielny”.

10. Intencje mszalne: są w gabl0otce i będą na naszej stronie.