WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 17 maja 2015. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a u nas także uroczystość I Komunii Świętej dzieci. Módlmy się za dzieci, które dziś po raz pierwszy (będą) uczestniczyły we Mszy Świętej w sposób pełny, aby z tego źródła aż do śmierci czerpały siłę do życia zgodnego z wymaganiami Ewangelii Chrystusa. Módlmy się także za nas wszystkich tu obecnych, abyśmy przez godne i częste uczestnictwo w Uczcie Eucharystycznej zasłużyli sobie na udział w uczcie zbawionych w niebie. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą uroczystość.

2. W ramach tzw. białego tygodnia od jutra do soboty włącznie o godz. 18.00 Msza Święta dla dzieci pierwszokomunijnych, ich rodzin i wszystkich, którzy chcą uczcić Pana Boga i chwalić śpiewem Litanii Loretańskiej Matkę Najświętszą. Codziennie też nowenna do Ducha świętego.

3. Za tydzień Niedziela Zesłania Ducha Św. w Zakrzewie odpust. W naszej parafii na mszy św. o 10.00 Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu świętego. Inne msze św. o 8.00 i o 16.00.

4. We wtorek o 16.30 i w czwartek o 16.30 próby dla dzieci klas IV i ich rodziców.

5. W piątek od 16.00 spowiedź dla dzieci klas IV, ich rodziców i chrzestnych.

6.. Za tydzień po mszy św. o 16.00 katecheza przed bierzmowaniem dla młodzieży klas II i III gimnazjum oraz ich rodziców

7. Dziękuję za 300 złotową bezimienną ofiarę na cele parafialne. 300 zł. złożył również Kazimierz Dąbrowski z Nowych Łubek. Bóg zapłać.

8. Tydzień temu do puszek na Nepal zebraliśmy 614 zł.

9. Zapowiedzi przedślubne: sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć:

Adam Traczyk, kawaler zamieszkały w Sochocinie – Praga i Wioleta, Małgorzata Bogucka, panna zamieszkała w Blichowie. Zapowiedź trzecia.

Daniel Wardowski, kawaler, zamieszkały w Wólce Garwarskiej, parafia Glinojeck i Daria Jemioła, panna, zamieszkała w Golankach Górnych, parafia tutejsza, zapowiedź druga.

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami, niech powiadomi kancelarię parafialną.

10. Poświęcenie pól w tym tygodniu według następującego porządku:

– poniedziałek o godz. 19.00 Czyżewo

– wtorek o 19.00 Sochocino-Praga

– środa o 19.00 Wołowa

– czwartek o 19.00 Golanki

– piątek o 19.00 Wiciejewo

11. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”.

12. Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie.