off

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 16 maja 2021. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.

2. Przez cały maj codziennie o godz. 18.00 nabożeństwo majowe.

3. Dzisiaj grupa 26 dzieci przystąpi /ła /po raz pierwszy do Komunii Świętej. Życzymy im z całego serca, aby przyjaźń z Jezusem trwała zawsze, a żywy przykład wiary oraz wsparcie rodziców i najbliższych pomagało im wzrastać w wierze. W Białym Tygodniu dzieci wraz z rodzicami i bliskimi będą przychodziły na Mszę św. i nabożeństwo majowe o godz. 18.00.

4. Dziękuję za sprzątnięcie kościoła na dzisiejszą uroczystość. Pracowali: Ewa Gorsiak, Julia Gorsiak, Aleksandra Klekowicka i Magdalena Pomianowska. Bóg zapłać.

5. Dziękuję rodzicom dzieci klas III za ofiarę pieniężną jako dar ołtarza. Złożyli 520 zł.. Bóg zapłać.

6. Dziękuję panu Jerzemu Koprowi, pani Beacie Rozenkiewicz i panu Henrykowi Wrońskiemu za prace przy figurce Matki Bożej i przy krzyżu misyjnym.

7. Trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, aby w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcam do szczególnej modlitwy w intencji młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

8. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 10.00 dzieci klas czwartych będą przeżywać Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Próby w poniedziałek o 16.00 i generalna w środę o godz. 16.00. Spowiedź dla nich w piątek od godz.19.00.

9. Porządek mszy św. za tydzień jest następujący: 8.00; 10.00 i 16.00.

10. Na bocznym ołtarzu po lewej stronie stoi skarbonka, do której można wrzucić ofiary pieniężne dla Radka Makowskiego. Już zbieraliśmy w naszym kościele, ale jeśli ktoś wtedy nie był obecny to można dzisiaj, czy w następne dni.

10. Zapowiedzi przedślubne w gablotce przed kościołem.

11. W ostatnim czasie na naszym cmentarzu grzebalnym pochowaliśmy ś.p. Wandę Fortuna. Wieczny odpoczynek …..

12. Z prasy katolickiej:”Gość Niedzielny”.

13. Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie.