WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 13 maja 2018. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a u nas także uroczystość I Komunii Świętej dzieci. Módlmy się za dzieci, które dziś po raz pierwszy (będą) uczestniczyły we Mszy Świętej w sposób pełny, aby z tego źródła aż do śmierci czerpały siłę do życia zgodnego z wymaganiami Ewangelii Chrystusa. Módlmy się także za nas wszystkich tu obecnych, abyśmy przez godne i częste uczestnictwo w Uczcie Eucharystycznej zasłużyli sobie na udział w uczcie zbawionych w niebie. Dziękuję za sprzątnięcie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą uroczystość.

2. O 20.00 dzisiaj pierwsze nabożeństwo fatimskie. Przychodzimy ze świecami.

3. W ramach tzw. białego tygodnia od jutra do soboty włącznie o godz. 18.00 Msza Święta dla dzieci pierwszokomunijnych, ich rodzin i wszystkich, którzy chcą uczcić Pana Boga i chwalić śpiewem Litanii Loretańskiej Matkę Najświętszą. Codziennie też nowenna do Ducha świętego.

4. Za tydzień Niedziela Zesłania Ducha Św. w Zakrzewie odpust. W naszej parafii na mszy św. o 10.00 Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu świętego. Inne msze św. o 8.00 i o 16.00.

5. We wtorek o 16.00 próba generalna dla dzieci klas IV i ich rodziców.

6. W piątek od 16.00 spowiedź dla dzieci klas IV, ich rodziców i chrzestnych.

7.. Za tydzień po mszy św. o 16.00 katecheza przed bierzmowaniem dla młodzieży klas III gim. i I ponad gimnazjalnych.

8. Dziękuję za ofiarę na cele parafialne. 50 zł. złożyła Klonowska Koleta z Wiciejewa. Bóg zapłać.

9. Zapowiedzi przedślubne: sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć:

Zbigniew Naguszewski, kawaler zamieszkały w Sochocinie – Praga i Adriana Magdalena Czarnecka, panna zamieszkała w Pieńsku, parafia Pieńsk. Zapowiedź pierwsza.

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami, niech powiadomi kancelarię parafialną.

10. Poświęcenie pól w tym tygodniu według następującego porządku:

– wtorek o 19.30 Sochocino-Czyżewo

– środa o 19.30 Wołowa

– czwartek o 19.30 Golanki

– piątek o 19.30 Wiciejewo

11. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”.

12. Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie.