Wniebowstąpienie Pańskie 12 maja 2024r. – Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a u nas, w naszym kościele, także uroczystość I Komunii Świętej dzieci. Módlmy się za dzieci, które dziś po raz pierwszy uczestniczyły we Mszy Świętej w sposób pełny, aby z tego źródła aż do śmierci czerpały siłę do życia zgodnego z wymaganiami Ewangelii Chrystusa. Módlmy się także za nas wszystkich tu obecnych, abyśmy przez godne i częste uczestnictwo w Uczcie Eucharystycznej zasłużyli sobie na udział w uczcie zbawionych w niebie. Dziękuję za sprzątnięcie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą uroczystość.

2. Jutro o godz. 20.00 pierwsze nabożeństwo fatimskie. Różaniec prowadzi Koło Żywego Różańca z Chlebowa. Panowie z tej wioski niosą Figurę Matki Bożej Fatimskiej. Przychodzimy ze świecami.

3. W ramach tzw. białego tygodnia od jutra do piątku włącznie o godz. 18.00 rozpoczynamy Nabożeństwo Majowe, a potem Msza Święta dla dzieci pierwszokomunijnych, ich rodzin i wszystkich, którzy chcą uczcić Pana Boga i chwalić śpiewem Litanii Loretańskiej Matkę Najświętszą. Codziennie też nowenna do Ducha świętego.

4. Za tydzień Niedziela Zesłania Ducha Św. w Zakrzewie odpust. W naszej parafii na mszy św. o 10.00 Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu świętego. Inne msze św. o 8.00 i o 16.00.

5. W środę o 17.00 próba generalna dla dzieci klas IV i ich rodziców.

6. W piątek od 19.15 spowiedź dla dzieci klas IV, ich rodziców i chrzestnych.

7.. Za tydzień po mszy św. o 16.00 katecheza parafialna przed bierzmowaniem.

8. Poświęcenie pól w tym tygodniu według następującego porządku:

   – wtorek o 19.30 Szulbory i Ostrzykowo

   – środa o 19.30 Stare Łubki i Aleksewo

   – czwartek o 19.30 Sochocino-Czyżewo

   – sobota o 19.30 Sochocino-Praga

9. Wczoraj na naszym cmentarzu grzebalnym pochowaliśmy ś.p. Marię Markiewicz ze Słupcy. Wieczny odpoczynek …..

10. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” oraz miesięcznik „Misyjne Drogi”.

11. Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie.