off

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 1 czerwca 2014. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Obchodzimy dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres, gdy Pan Jezus po swoim Zmartwychwstaniu ukazywał się swoim uczniom. Jednak okres wielkanocny jeszcze trwa. Najbliższy tydzień będzie poświęcony przygotowaniom do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Prośmy o łaskę otwarcia serc naszych i naszych bliskich na przyjęcie tego daru i umiejętność właściwego wykorzystywania natchnień Ducha Świętego.

2. Dziś w naszej ojczyźnie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. A w Z.S.O. w Blichowie od 13-17 Festyn Rodzinny. Na festyn wszystkich nas zaprasza Pani Dyrektor i Rada Rodziców.

3. Dziś również przypada 1. niedziela czerwca, niedziela adoracyjna z procesją po mszy o 11.30. W I niedzielę czerwca od kilku lat w naszym kraju jest obchodzony Dzień Dziękczynienia, zbieramy też ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności w Warszawie.

4. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który tradycyjnie poświęcony jest czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

5. W tym tygodniu również pierwszy czwartek miesiąca, od 17.00 adoracja, proszę powołaniową grupę modlitewną o przewodniczenie.

6 W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.00.

7. W tym tygodniu przypada też pierwsza sobota miesiąca. Z tej okazji zostanie odprawiona Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 17.00.

8. Za tydzień Niedziela Zesłania Ducha Św. w Zakrzewie odpust. W naszej parafii na mszy św. o 10.00 Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu świętego. Inne msze św. o 8.00 i o 16.00.

9. We wtorek o 16.00 ostatnia próba dla dzieci klas IV i ich rodziców.

10. W czwartek od 8.00 proszę rodziców dzieci komunijnych o przygotowanie kościoła na uroczystość komunijną.

11. W piątek od 19.00 spowiedź dla dzieci klas IV ich rodziców i chrzestnych.

12. Dziękuję za 100 złotową bezimienną ofiarę na cele parafialne.

13. Dziękuję panu Michałowi Przepiórskiemu za pożyczenie na cały dzień urządzenia, którym pan Lech Gradecki wydelegowany do pracy z piekarni na cmentarz mył alejki w dolnej części tegoż cmentarza. Dziękuję przewodniczącemu Rady Gospodarczej naszej Parafii panu Marianowi Żbikowskiemu za to, że udostępnił na cały dzień pracy na cmentarzu ciągnik i agregat prądotwórczy.

14. Za tydzień zbiórka do puszek dla powodzian na Bałkanach.

15. Poświęcenie pól: poniedziałek 19.00 Czyżewo; wtorek 16.45 Praga; środa 19.00 Wołowa

16. Zapowiedzi w kościele będą odczytane.

17. Z prasy: „Gość Niedzielny” i „Różaniec”.

18. Intencje mszalne na naszej stronie.