V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 29.03 2020 r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Z uwagi na epidemię koronawirusa obowiązują nas bardzo radykalne przepisy dotyczące udziału w nabożeństwach w kościele. Nie może być więcej niż pięć osób w kościele na Mszy św. plus obsługa. Tak samo gdy chodzi o pogrzeby i nabożeństwa Wielkiego Tygodnia.

2. Rezygnujemy z Drogi Krzyżowej w kościele.

3. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca, od 17.00 adoracja. Też nie może być więcej jak 5 osób. W piątek spowiedź po dwie osoby zgłaszamy przez telefon, czy mail i ustalamy godzinę spowiedzi. Po spowiedzi zaraz komunia święta. Od 17.00 adoracja.

4. 2 kwietnia, w czwartek przypada 15 rocznica śmierci papieża Polaka – św. Jana Pawła II. Warto pamiętać, że przez jego wstawiennictwo możemy prosić Pana Boga o potrzebne dla nas i dla całej naszej Ojczyzny łaski.

5. Gorzkie Żale dzisiaj po mszy św. o 11.30. Za tydzień też po Mszy św. o 11.30 gdyż przypada pierwsza niedziela miesiąca kwietnia.

6. Za tydzień Niedziela Palmowa rozpoczynająca Tydzień Męki Pańskiej. Nie będzie procesji z palmami. Pobłogosławienie palm w kościele.

7. Baranki są w kościele za ławkami. Można przyjść w ciągu dnia i wziąć baranka, a 5 zł. wrzucić do skarbonki przy kropielnicy.

8. Dziękuję za ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa i na ubezpieczenie kościoła. Ofiary zebrano z : Nowych Łubek – 1470 zł. z Wiciejewa – 325 zł. i z Czyżewa – 335 zł. Proszę aby wstrzymać zbiórkę na czas pandemii. Po zakończeniu epidemii dokończymy zbiórkę.

9. Z prasy katolickiej: „Różaniec”.

10. Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie.

11. Wszyscy możemy korzystać z dyspensy od udziału w niedzielnych Mszach świętych. Przeżywajmy je tak samo jak Gorzkie Żale i Drogę Krzyżową z programów telewizyjnych, radiowych, czy internetowych. Zachęcam do wspólnej rodzinnej modlitwy w domach z dziećmi i młodzieżą.