off

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 26 czerwca 2016. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W pierwszą wakacyjną niedzielę w tekstach biblijnych pojawia się temat powołania. Czy nie stanowi to dla nas wyzwania, że w czasie odpoczynku mamy być świadkami Bożej obecności i działania w świecie? Prośmy o siłę w dawaniu wiarygodnego świadectwa i o to, byśmy w wolnym czasie nie zaniedbywali naszych chrześcijańskich obowiązków.

2. W środę świętować będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. To dwa filary, na których opiera się cała nasza kościelna wspólnota. Zapraszam na wspólną modlitwę na Mszach Świętych o godz. 9.00 i o godz. 18.00. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej. W tym dniu Pasterz naszej diecezji Bp Piotr obchodzi dzień swoich imienin.

3. W pierwszy piątek miesiąca od 17.00 adoracja i możliwość wyspowiadania się

4. W sobotę o 17.00 Msza św. z I soboty miesiąca o N.S.N.M.P.

5. Dzisiaj po Mszach świętych rozdam młodzieży Świadectwa Bierzmowania.

6. W nocy, która przed nami o 2.00 wyjazd na pielgrzymkę do Częstochowy. Zbieramy się na parkingu przed kościołem 15 minut przed 2.00.

7. Cztery nowe chorągwie procesyjne zostały uszyte, nowe okucia zakupione. Pan Henryk Łaszkiewicz ze Słupcy przygotował, czyli oczyścił, pomalował i mocowania pozakładał. Bardzo mu za tę bezinteresowną pracę dziękuję. Bóg zapłać. Po ogłoszeniach będą poświęcone, a za tydzień w czasie procesji z racji I niedzieli miesiąca lipca niesione. Koszt całkowity tych czterech chorągwi to 2780 złotych. Same okucia kosztowały 810 złotych.

8. Zapowiedzi przedślubne.

9. Z prasy katolickiej. Dzisiaj „Gość Niedzielny”.

10. Intencje mszalne na naszej stronie i w gablotce.