off

Trzydziesta trzecia niedziela w ciągu roku 19 listopada 2023r. – Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ustanowione w listopadzie 2016 roku specjalnym listem apostolskim „Misericordia et Misera”, napisanym na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Otwierajmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, jak Caritas, aby pomagać innym.

2. We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.

3. Zaś w środę, 22 listopada, przypada liturgiczne wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki chórzystów, lutników, muzyków, organistów, kościelnych zespołów wokalno-muzycznych.

4. Dzisiaj po mszy św. o 16.00 katecheza parafialna przed bierzmowaniem.

5. Z wolna zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 26 listopada, to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed kolejnym Adwentem. Po mszy św. o 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do N.S.P.J.

6. 26 listopada odpust ku świętej Katarzyny w Miszewie Murowanym i w Radzanowie.

7. Za tydzień po 0 godz. 11.00 w szkole w Nowych Łubkach mierzenie dzieci, których rodzice zamówią nowe alby do Pierwszej Komunii świętej.

8. Za dwa tygodnie rozpoczniemy w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. Poprowadzi je wikariusz z Parafii św. Ojca Pio z Płońska ks. Sebastian Zalewski. Szczegółowy program przeczytam za tydzień. Jest już wywieszony w gablotce.

9. Dziękuję rodzinie z naszej parafii za zrobienie dwóch świeczników z jednego świecznika. Za oczyszczenie i wypolerowanie podstaw tych świeczników. Palą się na nich prawdziwe świece, które będą się powoli zmniejszały dając światło. Tak powinno też być z naszym życiem. powinniśmy się spalać dla innych. Dziękuję za bezimienne ofiary na cele parafialne: ze Słupcy Starej 40 zł. i z Blichowa 80 zł. Bóg zapłać.

10. Z prasy katolickiej : „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

11. Intencje w gablotce i na naszej stronie.