off

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 19 listopada 2017. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 19 listopada 2017. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca. Czytania mszalne przygotowują nas na powtórne przyjście Chrystusa, zwane Paruzją, która zamknie dzieje świata. Chrystus Pan przybędzie jako Sędzia – Król, by raz na zawsze oddzielić dobro od zła i – jak to mówimy w każdym Credo mszalnym – Jego panowaniu nie będzie końca. Jest to prawda wiary znana już pierwszym chrześcijanom, a którzy bardzo się nią przejmując, kończyli swe modlitwy zawołaniem: Marana tha – Przyjdź, Panie Jezu! Idąc tym tropem, pamiętajmy, że zawsze musimy być przygotowani na spotkanie z Panem. Pamiętajmy jednak, że Pismo Święte jednoznacznie stwierdza, iż data Pańskiego przyjścia jest nieznana i tak musi pozostać.

2. We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, św. Joachim i św. Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu św. Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała 

w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzono specjalne święto. Dziś, wspominając tamto ofiarowanie, powinniśmy odnawiać w sobie pragnienie poświęcania się Panu Bogu i szukania Jego woli. To liturgiczne wspomnienie jest też okazją do szczególnej modlitewnej pamięci o siostrach klauzurowych, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie.

3. Dzisiaj po mszy św. o 9.00 katecheza parafialna przed bierzmowaniem.

4. Za tydzień, w niedziele, 23 listopada, będziemy przeżywać uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po mszy św. o 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do N.S.P.J.

5. Za dwa tygodnie rozpoczniemy w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. Szczegółowy program podam za tydzień.

6. Dziękuję za ofiary na Seminarium Duchowne: ze Słupcy Starej 230 zł. i jedna bezimienna ofiara 50 zł. Bóg zapłać.

7. Z prasy katolickiej : „Gość Niedzielny”.

8. Intencje w gablotce i na naszej stronie.