off

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 16 listopada 2014. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy dziś 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że zbliżamy się ku końcowi roku liturgicznego.

 2. Dzisiaj po mszy św. o 9.00 katecheza parafialna przed komuniami świętymi. Po mszy św. o 16.00 katecheza przed bierzmowaniem.

3. W piątek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Wspomnienie to ma podstawę w przekonaniu ludzi wierzących, które sięga bardzo daleko wstecz, do początków chrześcijaństwa. Obecnie ma ono nam przede wszystkim ukazywać znaczenia ofiarowania swojego życia Bogu, całkowitego zdania się na Niego. Wspomnienie to jest też okazją do szczególnej pamięci o siostrach klauzurowych, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie.

4. Za tydzień, w niedziele, 23 listopada, będziemy przeżywać uroczystość Chrystusa Króla.

5. Dziękuję za ofiary na Seminarium Duchowne.

6. Dziękuje za ofiary na cele parafialne.

7. Z prasy katolickiej : „Gość Niedzielny”.

8. Intencje w gablotce i na naszej stronie.