off

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 14 listopada 2021. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Żyjemy w czasach ostatecznych, bo nasze życie na tym świecie jest tylko etapem pielgrzymki ku niebieskiej ojczyźnie, gdzie miejsca przygotował nam Bóg. Wobec wydarzeń, które czasem mają cechy apokaliptyczne, w sercu człowieka pojawia się strach i niepokój. Nie możemy jednak zapomnieć, że Chrystus nas odkupił, że jesteśmy wezwani, by przyjąć Jego perspektywę. Świat się zmienia, lecz słowo Boga trwa na wieki. Każdy nasz udział w Eucharystii jest wyrazem naszej czujności, ufności i gotowości na spotkanie z Panem.

2. Obchodzimy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku obejmujemy szczególną modlitwą prześladowanych chrześcijan w Libanie. Obchodzimy także Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka w 2016 r. na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Niech nasze serca i oczy będą wrażliwe na tyle, by dostrzegać potrzebujących i ubogich, którzy czasem żyją blisko nas. Zachęcam, by włączać się w różne akcje charytatywne organizacji społecznych i kościelnych.

3. Za tydzień po mszach świętych zbiórka do puszek dla migrantów stojących na granicy Polski i Białorusi. Nie chodzi o duże sumy lecz wspólne wsparcie tych, którzy potrzebują pomocy.

4. Przez cały listopad za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za jakąś zmarłą osobę.

5. Po Mszy św. o 9.00 dzisiaj katecheza parafialna dla dzieci klas III i IV oraz ich rodziców przed komuniami.

6. W przyszłą niedzielę zakończymy rok liturgiczny uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

7. Decyzją papieża Franciszka od tego roku ŚDM w diecezjach będą obchodzone nie jak dotychczas w Niedzielę Palmową, ale w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. W niedzielę, 21 listopada będziemy obchodzić XXXVI ŚDM z udziałem młodych naszej diecezji. Informacje szczegółowe w gablotce przed kościołem.

8. Za tydzień po Mszy św. o 16.00 katecheza parafialna przed bierzmowaniem.

9. 280 zł. na misje złożyło K.Ż.R. z Sochocina – Pragi . Złożono też bezimienną ofiarę w wysokości 500 zł. na cele parafialne. Bóg zapłać.

10. Wczoraj na naszym parafialnym cmentarzu pochowaliśmy ś.p. Krystynę Dobrzeniecką. Wieczny odpoczynek …

11. Z prasy katolickiej : „ Gość Niedzielny”; „Mały Gość Niedzielny”. 12. Intencje mszalne w gablotce i będą na naszej stronie.