off

Trzydziesta trzecia niedziela w ciągu roku – 13 listopada 2022 – Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Dziś trzydziesta trzecia niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. W drugą niedzielę listopada od 2009 roku obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą modlitwą wspieramy dzisiaj chrześcijan na całym świecie, którzy nie mogą swobodnie wyznawać swojej wiary. Z powodu wiary cierpią prześladowanie, a niejednokrotnie także oddają życie. Niech nasza modlitwa wyprasza im wolność w wyznawaniu wiary i wypełnianiu codziennych obowiązków. Po Mszach świętych zbiórka do puszek

2. Dziś także z inicjatywy papieża Franciszka obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich. To szczególna okazja, aby zauważyć cierpiących z powodu braku podstawowych środków do życia.

3. W niedzielę, 20 listopada, przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Tego dnia obchodzimy święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

4. Dzisiaj po Mszy św. o 9.00 katecheza parafialna dla dzieci klas III i ich rodziców przed I Komunią świętą.

5. Dziękuję za bezimienną ofiarę w wysokości 100 zł. na cele parafialne ze Słupcy Starej. Bóg zapłać.

6. Za tydzień po Mszy św. o 9.00 katecheza dla dzieci klas IV i ich rodziców przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu świętego.

7. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”.

8. Intencje Mszalne w gablotce i na naszej stronie.