off

Trzydziesta pierwsza niedziela w ciągu roku 5 listopada 2023r. – Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj pierwsza niedziela listopada niedziela adoracyjna. Po mszy św. o 11.30 odśpiewamy akty uwielbienia przed wystawionym Najświętszym Sakramentem i pomodlimy się za dusze w czyśćcu cierpiące Litanią do wszystkich świętych.

2. W czwartek, 9 listopada, będziemy obchodzić święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu – papieża.

3. W piątek 10 listopada w naszym kościele w Bulkowie  o godz. 10.00 rozpoczną się Gminne Uroczystości z okazji 105. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Pan Wójt Gminy Bulkowo wszystkich nas na te uroczystości zaprasza. 

4. Dziękuję za prace społeczne na cmentarzu przed Uroczystością Wszystkich świętych. Pracowali: Henryk Wroński, Marek Rozenkiewicz, Stanisław Rutkowski i Stanisław Pawłowski. Bóg zapłać.

5. Dzisiaj po Mszy św. o 9.00 katecheza dla dzieci klas III i ich rodziców przed Pierwszą Komunią święta.

6. W sobotę 11 listopada o godz. 18.00 zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej

7. Za tydzień po Mszy św. o 9.00 katecheza parafialna przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu świętego dla dzieci klas IV i ich rodziców.

8. Za tydzień zbiórka do puszek dla Kościoła prześladowanego.

9. Przynoszenie darów ofiarnych już jest coraz sprawniejsze, choć niektórzy boją się tej prostej czynności nadal. Przypomnę, że dary przynoszą przedstawiciele rodziny zamawiającej Mszę świętą> Dary mogą nieść trzy, dwie albo jedna osoba. Przynosimy dary zaraz po skończonej Modlitwie wiernych. Z darami w szczycie ołtarza czekamy aż kapłan je odbierze wtedy można lekko skłonić głowę i odejść na swoje miejsce. Przed Mszą świętą można zawsze podejść do zakrystii i uzyskać pomoc. Po przyniesieniu darów i modlitwie nad nimi kapłan zwraca się do obecnych na Mszy św. : Módlcie się, aby moją i waszą ofiarę przyjął Bóg Ojciec Wszechmogący. To te dary, które przynosicie są znakiem waszej ofiary, którą Bogu składacie. 

10. W ostatnim czasie na naszym cmentarzu grzebalnym pochowaliśmy zmarłych: Jerzego Gawrońskiego z Golank Górnych, Wiesławę Piórkowską z Blichowa i Tadeusza Gałczyńskiego z Nowych Łubek. Wieczny odpoczynek …

11. Z prasy katolickiej: ”Gość Niedzielny” „Mały Gość Niedzielny” i „Różaniec”.                                                  

12. Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie.