TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 5 listopada 2017. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj pierwsza niedziela listopada niedziela adoracyjna. Po mszy św. o 11.30 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem modlić się będziemy za dusze w czyśćcu cierpiące.

2. W czwartek, 9 listopada, będziemy obchodzić święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu – papieża.

3. W piątek 10 listopada w naszym kościoła o godz. 10.00 rozpoczną się Gminne Uroczystości z okazji 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym dniu pragniemy szczególnie modlić się za naszych Rodaków, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny i w jej obronie. Chcemy także modlić się o to, by każdy Polak troszczył się o wspólny dom, jakim jest jego kraj. Pan Wójt Gminy Bulkowo i ja, jako gospodarz tego miejsca, wszystkich nas na te uroczystości zapraszamy. Program patriotyczny przygotowują uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Nowych Łubkach.

4. Dziękuję panu Rakowskiemu z Rogowa za naprawienie fragmentu chodnika granitowego przy kościele po huraganie sierpniowym.

5. Dziękuję za ofiary na seminarium złożone: Rutkowski Stanisław z Blichowa 50 zł.; rodzina Brzósków z N. Łubek 50 zł.. Bóg zapłać.

6. Dziękuję za ofiary na potrzeby parafii: ze Słupcy Starej Dobrzeniecka Marianna 100 zł. i rodzina Pilarskich 50 zł. oraz dwie ofiary po 50 zł. Bóg zapłać.

7. Za tydzień zbiórka do puszek dla Kościoła prześladowanego.

8. Dzieci i młodzież przychodzący w październiku do kościoła na różaniec zostawiają w koszyczku na bocznym ołtarzu karteczkę z imieniem i nazwiskiem oraz ilością karteczek ze świętym Markiem. Za tydzień po mszy św. o 9.00 otrzymają jakieś pamiątki z modlitwy różańcowej.

9. W zakrystii są do kupienia kalendarze katolickie z Matką Bożą z Lourdes. po 3 zł.

10. Zapowiedzi: sakrament małżeństwa w najbliższym czasie mają zamiar przyjąć: Krzysztof Dobaczewski kawaler zam. w Płocku ul Obrońców Westerplatte 4 m.12 i Katarzyna Grabarczyk, panna zam. Nowe Łubki 61, parafia tutejsza. 11. Komunikat Episkopatu. 12. Z prasy katolickiej: ”Gość Niedzielny” „Mały Gość Niedzielny”. 13. Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie.