Trzydziesta niedziela z ciągu roku 29 października 2023r. – Ogłoszenia duszpasterskie

1.Dzisiaj Uroczystość konsekracji własnego kościoła, ale także przeżywamy 30. niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem ostatnią niedzielą października – miesiąca różańcowego, ale nie odkładajmy różańca do szuflady, bierzmy go do ręki jak najczęściej. Pamiętajmy, że w tej prostej, a tak głębokiej modlitwie uwielbiamy Pana Boga oraz Jego i naszą Matką za wielkie dzieło odkupienia. Na różańcu możemy też wyprosić wiele potrzebnych łask, zarówno nam samym, jak i naszym bliskim, i to nie tylko żyjącym, ale również zmarłym.

2. W tym tygodniu, w środę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszej parafii Msza święta w kościele o 9.00 i jeśli nie będzie padał deszcz o 12.00 na cmentarzu. Msza na cmentarzu poprzedzona będzie procesją żałobną na cmentarz. Procesja ta rozpocznie się od wyjścia z kościoła o godz. 11.30. W tę uroczystość uwielbiamy Pana Boga w Jego świętych wszystkich czasów – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Panu Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności na radosne spotkanie z Ojcem w niebie.

3. W czwartek 2 listopada, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych w naszym kościele zostaną odprawione trzy Msze Święte. Pierwsza o godz. 7.30 ;druga o 9.00 z procesją żałobną za zmarłych i trzecia o godz. 17.00 z apelem za zmarłych w ciągu ostatniego roku. Jak w latach poprzednich po Mszy św. o 17.00 będę wyczytywał imiona i nazwiska tych zmarłych a przedstawiciel rodziny podchodzi do zapalonego paschału i zapala znicz, który po nabożeństwie zanosi na cmentarz i stawia na grobie zmarłego czy zmarłej. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz w Dniu Zadusznym jednorazowy odpust pod warunkami następującymi: należy odmówić Ojcze nasz i Wierzę, dodać jakąkolwiek modlitwę w int. Ojca świętego, odbyć sakramentalną spowiedź i przyjąć komunię świętą.

4. W tym tygodniu przypada też pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W naszych modlitwach w piątek przed wystawionym Najświętszym Sakramentem od godz. 16.00 będziemy przepraszać Serce Boże za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. W tym czasie można będzie skorzystać ze spowiedzi świętej W sobotę o 17.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi.

5. Za tydzień po Mszy św. o godz. 9.00 katecheza parafialna przed pierwszą Komunią świętą.

6. Za tydzień pierwsza niedziela listopada. Po Mszy św. o 11.30 adoracja.

7. Dziękuję za bezimienną ofiarę na potrzeby parafii w wysokości 100 zł. z Nowych Łubek. Bóg zapłać.

8. Dziękuję za ofiary na wywóz śmieci z cmentarza: z Chlebowa 495 zł; z Szulbor i Ostrzykowa 260 zł. Dziękuję ofiarodawcom i zbierającym.

9. Dziękuję radnemu i mieszkańcom wioski Słupca Nowa za ofiarowane dla naszego kościoła dary: dwa obrusy i zestaw kielichowy. Bóg zapłać.

10.  Wczoraj odbyło się zebranie Parafialnej Rady Gospodarczej. Omówiliśmy bieżące sprawy związane z utrzymaniem kościoła, cmentarza i innych budynków parafialnych. Dolna część lewego i prawego ołtarza bocznego będzie odnowiona do końca listopada tego roku. Podjęliśmy decyzję, aby odnowić też mosiężne lichtarze stojące na naszych ołtarzach. Wszystkich jest 10 sztuk. Jeden już jest odnowiony możemy zobaczyć różnicę. Koszt odnowienia wszystkich 10 lichtarzy wyniesie 2500 zł. Na ten cel przeznaczymy dary ołtarza, które złożyli rodzice dzieci komunijnych z tego roku: 1030 zł. i 600 zł. Brakującą sumę uzupełnimy z wcześniej składanych ofiar na cele parafialne.

11. Z prasy katolickiej: ”Gość Niedzielny” „Mały Gość Niedzielny” i „Różaniec”.

12. Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie.