TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 29 października 2017. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Dzisiaj Uroczystość konsekracji własnego kościoła ale także przeżywamy 30. niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem ostatnią niedzielą października – miesiąca różańcowego, ale nie odkładajmy różańca do szuflady, bierzmy go do ręki jak najczęściej. Pamiętajmy, że w tej prostej, a tak głębokiej modlitwie uwielbiamy Pana Boga oraz Jego i naszą Matką za wielkie dzieło odkupienia. Na różańcu możemy też wyprosić wiele potrzebnych łask, zarówno nam samym, jak i naszym bliskim, i to nie tylko żyjącym, ale również zmarłym.

2. W tym tygodniu, w środę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą one sprawowane według następującego porządku o 9.00 i o 12.15 po procesji żałobnej na cmentarz. Procesja na cmentarz rozpocznie się o 11.30. W tę uroczystość uwielbiamy Pana Boga w Jego świętych wszystkich czasów – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Panu Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności na radosne spotkanie z Ojcem w niebie. Mszy Świętej na naszym cmentarzu nie będzie ze względu na zapowiadany deszcz i wiatr.

3. W czwartek 2 listopada, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych w naszym kościele zostaną odprawione trzy Msze Święte w godz. 7.30 ;o 9.00 z procesją żałobną za zmarłych i o 16.00 z apelem za zmarłych w ciągu ostatniego roku. Na godz.15.30 zapraszam dzieci komunijne z klas III i IV wraz z rodzicami. Jak w latach poprzednich po Mszy św. o 16.00 będę wyczytywał imiona i nazwiska tych zmarłych a przedstawiciel rodziny podchodzi do zapalonego paschału i zapala znicz, który po nabożeństwie zanosi na cmentarz i stawia na grobie zmarłego czy zmarłej. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz w Dniu Zadusznym jednorazowy odpust pod warunkami następującymi: należy odmówić Ojcze nasz i Wierzę, dodać jakąkolwiek modlitwę w int. Ojca świętego, odbyć sakramentalną spowiedź i przyjąć komunię świętą.

4. W tym tygodniu przypada też pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W naszych modlitwach w piątek przed wystawionym Najświętszym Sakramentem od godz. 16.00 będziemy przepraszać Serce Boże za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. W tym czasie można będzie skorzystać ze spowiedzi świętej W sobotę o 17.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi.

5. Za tydzień pierwsza niedziela listopada – niedziela adoracyjna.

6. Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalne Płockiej oraz diecezjalny duszpasterz Kół Żywego Różańca serdecznie zapraszają zelatorki i zelatorów Kół Żywego Różańca na 3-dniowe rekolekcje formacyjne. Odbędą się one w dniach 19-21 listopada br., w Ośrodku Caritas w Popowie..Zapisy tylko dzisiaj do godz. 20.00, można telefonicznie. Rekolekcje rozpoczną się w niedzielę 19 listopada br., o godz. 13.00, a zakończą się we wtorek 21 listopada br., około godz. 14.00.

7.Dziękuję za ofiary złożone na Seminarium Duchowne w Płocku:

N. Łubek – Kazimierz Dąbrowski 50 zł. r-na Bigos 50 zł.; ze Starych Łubek r-na Tybuś i 50 zł.;z Soch-Pragi rodzina Żbikowskich- 50 zł.; Adam Żabowski z Czyżewa 30 zł. i mieszkańcy Sochocina Badurki 300 zł. Bóg zapłać.

8. Dziękuję za dwie bezimienne ofiary na potrzeby parafii. Bóg zapłać.

9. Dziękuję panu Sławomirowi Dymkowi z Blichowa za naprawienie uszkodzonej części dachu na kościele po wichurze ostatniej.

10.Zapowiedzi: sakrament małżeństwa w najbliższym czasie mają zamiar przyjąć:

Krzysztof Dobaczewski kawaler zam. w Płocku ul Obrońców Westerplatte 4 m.12 i Katarzyna Grabarczyk, panna zam. Nowe Łubki 61, parafia tutejsza.

11. Z prasy katolickiej: ”Gość Niedzielny” „Mały Gość Niedzielny” i „Różaniec”.

12. Intencje mszalne w gablotce i9 na naszej stronie.