TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 28 października 2018. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Dzisiaj Uroczystość konsekracji własnego kościoła także naszego, który od dzisiaj posiada relikwie świętego Jana Pawła II. Relikwie uroczyście wniósł do naszego kościoła i relikwiarz poświęcił obecny wśród nas i głoszący nam słowo Boże ks. kan. dr Piotr Grzywaczewski Kanclerz Kurii Diecezjalnej Płockiej.

2. Dzisiaj ostatnia niedziela października różaniec odmówimy tak jak w poprzednie niedziele po błogosławieństwie. Po modlitwie różańcowej ucałujemy relikwie świętego Jana Pawła II podchodząc procesyjnie. Każdego 13 dnia miesiąca będziemy modlić się przez wstawiennictwo świętego Jana Pawła II i także będzie możliwość ucałowania relikwii, które będą przechowywane w bocznym ołtarzu pod tym wielkim barokowym krzyżem.

3. W tym tygodniu, w czwartek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele Msza św. będzie sprawowana o godz. 9.00 a na cmentarzu grzebalnym o godz. 12.00. Msza na cmentarzu będzie poprzedzona procesją żałobną, która wyruszy z kościoła o godz. 11.30.

4. W piątek 2 listopada, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych w naszym kościele zostaną odprawione trzy Msze Święte w godz. 7.30 ; o 9.00 z procesją żałobną za zmarłych, na którą zapraszam też dzieci komunijne z klas III i IV i trzecia Msza św. o godz. 16.00 z apelem za zmarłych w ciągu ostatniego roku. W tym dniu przypada również pierwszy piątek miesiąca, dlatego od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź.

5. Jak w latach poprzednich po Mszy św. o 16.00 będę wyczytywał imiona i nazwiska tych, których w ciągu minionego roku pochowaliśmy na naszym cmentarzu. Przedstawiciel rodziny podejdzie do zapalonego paschału i zapali znicz, który po nabożeństwie zanosi na cmentarz i stawia na grobie zmarłego czy zmarłej. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz w Dniu Zadusznym jednorazowy odpust pod warunkami następującymi: należy odmówić Ojcze nasz i Wierzę, dodać jakąkolwiek modlitwę w int. Ojca świętego, odbyć sakramentalną spowiedź i przyjąć komunię świętą.

6. W tym tygodniu przypada też pierwsza sobota miesiąca.

7. Dzisiaj po Mszach świętych zbiórka do puszek dla chrześcijan prześladowanych zwłaszcza w Pakistanie.

8. Za tydzień pierwsza niedziela listopada – niedziela adoracyjna.

9.Dziękuję za ofiary złożone na cele parafialne: ze Słupcy Starej rodzina Dobrzenieckich i Pilarskich 100 zł. ; z Blichowa Maria Wojnarowska 150 zł. bezimienna ofiara 100 zł. Stanisława i Stanisław Kędzierscy 200 zł. Bóg zapłać. Na wywóz śmieci z cmentarza ofiary złożyli: mieszkańcy Sochocina-Badurki 575 zł. ; mieszkańcy Sochocina-Czyżewa 500 zł. ; Szulbory i Ostrzykowo 280 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym.

10. Z prasy katolickiej: ”Gość Niedzielny” „Mały Gość Niedzielny”.

11. Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie.