off

Trzydziesta niedziela w ciągu roku 23 października 2022r. – Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś trzydziesta niedziela zwykła w roku liturgicznym. We wspólnocie Kościoła obchodzona jest jako Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny. Naszą modlitwą wspieramy dziś wszystkich misjonarzy duchownych i świeckich, wypraszamy im Bożą pomoc w trudzie głoszenia Ewangelii. Światowy Dzień Misyjny to także okazja do modlitwy o nowe powołania misyjne, aby nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny. Dziś także wspieramy Papieskie Dzieła Misyjne naszymi ofiarami. Za każdy gest dobroci wobec misjonarzy składamy serdeczne Bóg zapłać!

2. W piątek, 28 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

3. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszam codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe na godz. 17.00. Tych, którzy z różnych względów nie mogą przybyć na wspólną modlitwę, zachęcam do odmawiania różańca w domu.

4. 15 października uczniowie Szkoły w Nowych Łubkach wzięli udział w Jesiennym Diecezjalnym Turnieju Tenisa Stołowego w Płońsku. Młodzi uczniowie z N. Łubek – głównie nasi parafianie zdobyli sporo medali:

w kategorii Skrzat Chłopcy Igor Józwiak 1 miejsce, Sebastian Krokowski 2 miejsce

kategoria Skrzat Dziewczęta Zuzanna Strzelczak 2 miejsce, Zuzanna Pilarska 3 miejsce

kategoria Żak Chłopcy Ziębiński Alan 3 miejsce

kategoria Żak Dziewczęta Nicola Rakowski 1 miejsce; Zuzanna Bigos 2 miejsce

kategoria Młodzik Chłopcy Łukasz Krokowski 1 miejsce; Jakub Sadkowski 2 miejsce; Jakub Grabarczyk 3 miejsce

kategoria Młodzik Dziewczęta Amelia Marciniak 2 miejsce; Maria Słupecka 3 miejsce

kategoria Kadet Chłopcy Eryk Cytacki 2 miejsce

kategoria Kadet Dziewczęta Julia Sadkowska 3 miejsce

Gratulujemy sukcesów. Życzymy dalszego sportowego rozwoju i jeszcze większych osiągnięć.

5. Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za naszych zmarłych. Na stoliku pod chórem wyłożone zostały kartki wspominkowe, na których możemy wypisać imiona naszych zmarłych, których pragniemy polecać Bożemu miłosierdziu we wspólnej modlitwie.

6. Porządkując groby bliskich pamiętajmy o segregowaniu śmieci na cmentarzu. oddzielamy naturalne, rozkładające się odpady i wrzucamy je do betonowego śmietnika. Pozostała wrzucamy do pojemników które opróżniane są przez firmę EKO-MAZ. Odwołuję się znowu do waszej roztropności w zakupach zniczy i kwiatów oraz wiązanek.

7. Na cele parafialne bezimienna ofiara 200 zł. Bóg zapłać.

8. Dziękuję za ofiary złożone na wywóz śmieci z cmentarza. Z Sochocina-Pragi – 1055 zł. Dziękuję ofiarodawcom i radnemu.

9. Dziękuję za naprawienie starego pomnika z piaskowca na cmentarzu. Dziękuję panu Piotrowi Goszczyńskiemu, który przyjechał z dużą maszyną i osadził na cokole krzyż, który leżał na ziemi. Dziękuję panu Krzysztofowi Kępczyńskiemu, kamieniarzowi i panu Markowi Gorzelanemu też za pomoc. Bóg zapłać.

10. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

11. Intencje mszalne w gablotce przed kościołem i na naszej stronie.