TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 8 listopada 2020. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj, w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie wyznawać wiarę w Boga i okazywać przywiązanie do Kościoła. Nie możemy jednak zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane. Wielu wyznawców Chrystusa płaci za wiarę najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Ofiarujmy im dar modlitwy i z ofiar, które złożycie na cele parafialne część przekażemy jako Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

2. W poniedziałek, 9 listopada świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto przypomina, że jesteśmy cząstką jednego Kościoła powszechnego. Bazylika Laterańska jest katedrą biskupa Rzymu, czyli papieża, i matką wszystkich kościołów świata.

3. Z okazji 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. Wszyscy pamiętamy by wywiesić narodową flagę. Msza św. w int. o pokój w naszej Ojczyźnie o godz. 17.30

4. Dziękuję za ofiary złożone w ostatnim tygodniu na cele parafialne: 3 bezimienne ofiary: 500 zł. 100 zł. i 300 zł. Bóg zapłać.

5. Przypominam o zaostrzeniach sanitarnych dotyczących kościołów. Jedna osoba na 15 metrów kwadratowych, czyli w naszym kościele może być jednorazowo 15 osób.

6. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”

7. Intencje mszalne w gablotce przed kościołem i na naszej stronie.

8. W minionym tygodniu pochowaliśmy na naszym cmentarzu: ś.p. Zbigniewa Majchrzaka i ś.p. Hannę Rosińską. Wieczny odpoczynek…