Trzydziesta druga niedziela w ciągu roku 6 listopada 2022r. – Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś trzydziesta druga niedziela zwykła w roku kościelnym. Błagamy Boga, aby oddalił od nas łaskawie wszelkie przeciwności, abyśmy wolni od niebezpieczeństw duszy i ciała, mogli swobodnie Mu służyć

2. Dzisiaj I niedziela listopada. Po mszy św. o 11.30 adoracja.

3. W środę, 9 listopada, będziemy obchodzić święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu – papieża.

4. W czwartek 10 listopada o godz. 10.00 w naszym kościele Msza św. w intencji Ojczyzny. Ta Msza święta rozpocznie Gminne Uroczystości z okazji 102. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Po Mszy św. w Nowych Łubkach dalszy ciąg patriotycznych uroczystości połączone z nadaniem imienia Szkole Podstawowej w Nowych Łubkach. W tym dniu pragniemy szczególnie modlić się za naszych Rodaków, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny i w jej obronie. Chcemy także modlić się o to, by każdy Polak troszczył się o wspólny dom, jakim jest jego kraj. Pan Wójt Gminy Bulkowo wszystkich nas na te uroczystości zaprasza. Niech zewnętrznym znakiem naszego świętowania będzie wywieszona flaga narodowa.

5. Na 11 listopada, które przypada w piątek ks. Biskup Szymon Stułkowski dał wszystkim diecezjanom dyspensę od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych . Zachęcił jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności.

6. W niedzielę, 13 listopada, przypada obchodzony od 2009 roku Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym (zawsze w drugą niedzielę listopada). Także tego dnia będziemy obchodzić już po raz piąty ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich. Po Mszach świętych zbiórka do puszek dla Kościoła prześladowanego na Ukrainie.

7. Za tydzień po Mszy św. o 9.00 katecheza parafialna dla dzieci klas III i ich rodziców przed I Komunią świętą.

8. Dziękuję za ofiary złożone na cele parafialne; z N. Łubek 100 zł. ze Słupcy Starej 200 zł. i 100 zł. Bóg zapłać.

9. Są do kupienia 3 Kalendarze Rolników po 32 zł. Są też Kalendarze ścienne na 2023 r. po 4 zł.

10. Z prasy katolickiej: „ Gość Niedzielny”.

11.  Intencje mszalne.