off

Trzydziesta druga niedziela w ciągu roku 12 listopada 2023r. – Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj, jak każdego roku w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Dzisiaj chcemy ich wesprzeć naszymi ofiarami składanymi do puszki.  Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy.

2. Po Mszy św. o 16.00 katecheza parafialna dla dzieci klas IV i ich rodziców.

3. Za tydzień po Mszy św. o 16.00 katecheza parafialna dla młodzieży przed bierzmowaniem.

4. W najbliższy czwartek od godz. 12.00 do 16.00 Szkoła w Blichowie organizuje kiermasz charytatywny, z którego dochód w całości zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację Ignacego Łobody. Społeczność szkolna zaprasza wszystkich mieszkańców Blichowa i okolic.

5. Przypominam, że śmieci z cmentarza wyrzucamy tylko do pojemników Eko-Mazu, a te organiczne do betonowego śmietnika. Nie składujemy śmieci w innych miejscach. Surowo tego zabraniam. Jeśli ktoś nie ma siły dojść ze śmieciami do pojemników to proszę nie brać się za sprzątanie. Jestem poruszony tym jak niektórzy utykają te śmieci w tujach czy gdziekolwiek zobaczą jakieś miejsce gdzie jest jakaś gromadka ściętych gałęzi zaraz dokładają tam swoje śmieci. Potem następni i następni. Tak nie można postępować. Uczmy jedni drugich zachowywania porządku także w miejscach publicznych.

6. Może miesiąc temu naprawione zostało uszkodzone przez młodych kierowców urządzających sobie popisy na parkingu jedno przęsło. Wczoraj patrzę znowu to samo przęsło jest zniszczone. Może radni doradzą mi jak należy ten problem rozwiązać.

7. Z prasy katolickiej: ”Gość Niedzielny”.

8. Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie.