off

Trzydziesta czwarta niedziela w ciągu roku – JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA – 20 listopada 2022r. – Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W dniu dzisiejszym na prośbę papieża Franciszka młodzież gromadzi się, aby obchodzić Światowy Dzień Młodzieży. Ogarnijmy ludzi młodych serdeczną modlitwą, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości oraz zawsze żyli w bliskości Chrystusa.

2. Dzisiejszy dzień to także święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

3. Po Mszy św. o 9.00 dzisiaj katecheza parafialna dla dzieci klas IV i ich rodziców.

4. Po Mszy Świętej o godz.11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za odmówienie tego aktu dzisiaj można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5. Jutro, 21 listopada, w liturgii przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Tradycja przekazuje, że Maryja została, jako dziecko przedstawiona w świątyni i przy niej wzrastała. Dla nas Matka Chrystusa pozostaje szczególnym wzorem życia poświęconego Bogu.

6. We wtorek, 22 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Wszystkim zaangażowanym w troskę o muzykę kościelną w naszej parafii, panu organiście, scholi, chórzystom składamy serdeczne podziękowanie za całoroczną posługę i życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze.

7. Dziękuję za ofiarę w wysokości 100 zł. przekazaną z Kosina na konto bankowe naszej parafii. Bóg zapłać.

8. W sobotę o 11.00 w katedrze płockiej uroczysty ingres Biskupa Szymona do naszej diecezji.

9. Komunikat przewodniczącego KEP.

10. Wczoraj na naszym cmentarzu grzebalnym pochowaliśmy ś.p. Stanisława Wolińskiego z Sochocina-Czyżewa. Wieczny odpoczynek …

11. Za tydzień w Szkole w Nowych Łubkach o godz. 11.00 zamawianie alb do I Komunii św.  i mierzenie dzieci.

12. Za tydzień przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. Najpierw na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów, a także na świętowanie pierwszego przyjścia Pana na ziemię.

13. Z prasy katolickiej : „ Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

14. Intencje mszalne w gablotce i będą na naszej stronie.