TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 7 marca 2021. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne.

2. Przez cały marzec po Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

3. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczniemy za tydzień. Poprowadzi je ojciec Marek Kowalik z Górnej Grupy. Otoczmy go modlitwą i zaplanujmy sobie czas, by cała rodzina mogła się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych. Program rekolekcji jest następujący: / podać program /. Jest też w gablotce parafialnej.

4. Jutro przypada Dzień Kobiet. W modlitwie wiernych polecimy je Panu Bogu. Postarajmy się, by był to dla pań dzień pełen radości i miłości.

5. Na Sanktuarium misje Bożego Miłosierdzia zebraliśmy dwa tygodnie temu 1126 zł.. Tydzień temu do puszek na misje zebraliśmy 900 zł. Bóg zapłać.

6. Na kwiaty i ubezpieczenie kościoła radny zebrał i przekazał 1900 zł.

7. Dziękuję za ofiarę kolędową i na cele parafialne, która wpłynęła z Wołowej. Bóg zapłać.

8. Dziękuję paniom z Nowych Łubek za udekorowanie kwiatami figurki przed kościołem.

9. Dzisiaj I niedziela marca wystawienie Najświętszego Sakramentu i śpiew Gorzkich Żali po Mszy św. o 16.00. Za tydzień Gorzkie Żale po Mszy św. o 11.30.

10. W piątek o 16.30 Droga Krzyżowa. Msza św. w piątek o 16.00. Mam w tym dniu spowiedź w Daniszewie.

11. Polecajmy w modlitwach naszych papieża Franciszka, który odbywa pielgrzymkę do Iraku.

12. Panu organiście Tomaszowi, dzisiejszemu solenizantowi i Pani kościelnej, która obchodzi dzisiaj 50 urodziny i wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

13. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Jerzy Śwital i Grzegorz Kusy. Wieczny odpoczynek …

14. Z prasy katolickiej dzisiaj :”Różaniec” i „Gość Niedzielny Extra” za 9 zł.

15. Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie będą wstawione.