off

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 4 marca 2018. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W trzecią niedzielę Wielkiego Postu Chrystus uświadamia nam, że już najwyższy czas, by dokonać radykalnego uporządkowania naszego życia. Każdy z nas jest prawdziwą świątynią, w której mieszka Pan Bóg, i trzeba zatroszczyć się, by była ona dla Niego godnym mieszkaniem.

2. Rozważając mękę Pańską, łączymy nasze cierpienia i troski z cierpiącym Jezusem. Zapraszam na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 15.00 i o godz. 19.00 i na Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 11.30.

3. W czwartek, 8 marca przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu, ale nie tylko, o naszych babciach, mamach, mężowie o żonach, ojcowie o córkach i wnuczkach. Wyraźmy im naszą życzliwość dobrym słowem i jakimś drobnym gestem życzliwości.

4. W czwartek w Bodzanowie odbył się dekanalny konkurs wiedzy religijnej. W kategorii szkół podstawowych klas IV-VI drugie miejsce zajął Bartosz Majewski z Nowych Łubek. W kategorii klasy gimnazjalne i klasa VII drugie miejsce zajęła Julia Kaźmierczak z Wołowej. Gratulujemy uczniom, bo zakwalifikowali się do konkursu diecezjalnego.

5. Za tydzień rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne. Podam porządek rekolekcji.

6. Dziękuję za ofiary złożone na kwiaty do grobu Pana Jezusa i na ubezpieczenie kościoła:

Blichowo 1664 zł.

7. Zapowiedzi przedślubne: Bartłomiej, Ryszard Dobaczewski, kawaler zamieszkały w Baboszewie, parafia Baboszewo i Katarzyna Winiarek, panna zamieszkała w Golankach Górnych, parafia Blichowo. Zapowiedź druga.

8. Z prasy katolickiej : „Różaniec” „Gość Niedzielny”. i „Mały Gość Niedzielny”.

9. Intencje mszalne w gablotce i na stronie Parafii.