Trzecia niedziela Wielkiego Postu 3 marca 2024r. – Ogłoszenia duszpasterskie

1. W trzecią niedzielę Wielkiego Postu Chrystus uświadamia nam, że już najwyższy czas, by dokonać radykalnego uporządkowania naszego życia. Każdy z nas jest prawdziwą świątynią, w której mieszka Pan Bóg, i trzeba zatroszczyć się, by była ona dla Niego godnym mieszkaniem.

2. Rozważając mękę Pańską, łączymy nasze cierpienia i troski z cierpiącym Jezusem. Zapraszam na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 16.30 i na Gorzkie Żale dzisiaj i za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30.

3. W piątek, 8 marca przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu, ale nie tylko, o naszych babciach, mamach, mężowie o żonach, ojcowie o córkach i wnuczkach. Wyraźmy im naszą życzliwość dobrym słowem i jakimś drobnym gestem życzliwości. Pamiętajmy także, że to piątek Wielkiego Postu i obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz powstrzymanie się od udziału w zabawach

4. W czwartek w Nowych Łubkach odbył się dekanalny konkurs biblijny. Drugie miejsce zajął Igor Pietrzak z Sochocina-Badurki, przygotowywany przez pana Daniela Jasińskiego, a czwarte miejsce w dekanacie zajęła Karolina Ziółkowska z Blichowa, przygotowywana przez panią Krystynę Zielonkę. Gratulujemy uczniom i dziękujemy naszym katechetom za przygotowywanie ich do konkursu. Igor Pietrzak zakwalifikował się do konkursu diecezjalnego.

5. Za tydzień rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne. Podam porządek rekolekcji.

6. Dziękuję za ofiary złożone na kwiaty do grobu Pana Jezusa i na ubezpieczenie kościoła: Blichowo 2815 zł. Sochocino-Badurki                  Dodano ze Słupcy Nowej 20 zł.

7. W imieniu Caritas Diecezji Płockiej rozprowadzamy baranki wielkanocne po 8 zł.

8. Tydzień temu na misje do puszek zebraliśmy 750 zł. Bóg zapłać.

9. Zapowiedzi przedślubne

10. Z prasy katolickiej : „Różaniec” „Gość Niedzielny”, Gość Extra za 14 zł – tym razem o celibacie  i „Mały Gość Niedzielny”.

11. Intencje mszalne w gablotce i na stronie Parafii.