off

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 23 marca 2014. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Trzecia niedziela Wielkiego Postu, którą przeżywamy, wprowadza nas ponownie na drogę katechumenatu. Poprzez słowo Boże, które jest do nas skierowane w liturgii słowa, jesteśmy zaproszeni do pogłębienia naszej refleksji na temat chrztu, który przyjęliśmy. Zastanówmy się zatem, czym jest dla nas przynależność do Kościoła i jak w konkrecie życia wyznajemy naszą wiarę.

2. Jednocześnie, aby wspomagać duchową walkę o przemianę naszego życia, w okresie Wielkiego Postu możemy uczestniczyć w nabożeństwach: Drogi Krzyżowej w piątek o godz 15.00 i o godz. 19.00.

3. Na misje do puszek tydzień temu zebraliśmy 324 zł.

4. Zaraz po mszy św. o 9.00 katecheza parafialna dla dzieci klas IV i ich rodziców

5. Po mszy św. o 11.30  Gorzkie Żale.

6. Po mszy św. o 16.00 zebranie Parafialnego Zespołu Synodalnego.

7. Za tydzień rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii. Program rekolekcjina naszej stronie

8. Dziękuję za ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa i na ubezpieczenie kościoła. Ofiary zebrano z Golank, ze Słupcy Nowej i ze Słupcy Starej. Bóg zapłać.

9.  We wtorek obchodzić będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tę uroczystość celebrujemy początek naszego odkupienia. Syn Boży wcielił się w łono Najświętszej Maryi Panny, aby wyzwolić nas spod panowania grzechu i zła. Msza św. w naszym kościele o godz 18.00.

10. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę. Zainteresowanych prosimy o pobranie z bocznego ołtarza deklaracji, wypełnienie jej i złożenie we wtorek razem z przyrzeczeniem, które dokona się w czasie mszy świętej z uroczystości.

11. Zapowiedzi w kościele

12. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” Dzisiaj z książką pt. „Pasja”. Kosztuje 6 zł.

13. W zakrystii można kupić baranki wielkanocne po 5 zł.

14. Intencje mszalne na naszej stronie.