off

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 15 marca 2020. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Zarządzenie Ks. Biskupa (można przeczytać tu)

2. Bardzo proszę by posłusznie poddać się zaleceniom służb sanitarnych. Trzeba podjąć duchową krucjatę w intencji jak najszybszego opanowania szerzącego się zła po całym świecie. Z jeszcze większą gorliwością spełniajmy więc wielkopostne uczynki: modlitwę, post i jałmużnę.

3. Księża biskupi zachęcają nas do przeżywania Eucharystii w naszych domach z radia czy telewizji. Mamy udzieloną dyspensę. Rekolekcje w naszej diecezji są odwołane, ale trzeba pomyśleć o spowiedzi w najbliższym czasie. Wyspowiadać się można każdego dnia przed Mszą św. lub umówić się na inną godzinę, jestem do dyspozycji naszych parafian. Chorzy zaś, by się wyspowiadać i przyjąć sakrament chorych powinni wezwać kapłana. Kościół całe dnie będzie otwarty dla indywidualnej modlitwy wiernych.

4. Zgodnie z zaleceniem codziennie z o godz. 20.30 będę odmawiał w kościele różaniec w intencji chorych i opiekujących się nimi oraz służb medycznych, prosząc Boga o ustanie zarazy. Parafian pros, by w tym czasie również łączyli się zemną w modlitwie. O tej samej porze jest też różaniec w Radiu Maryja i Telewizji Trwam. Poza troską o własne zdrowie, o zdrowie naszych rodzin otoczmy także troską ludzi słabszych, chorych i samotnych. To wszystko, co się teraz dzieje w związku z szerzącym się koronawirusem wystawia nas i naszą wiarę na próbę. Musimy z tej próby wyjść zwycięsko, bez paniki, z nadzieją w Bożą pomoc, solidarnie z innymi niosąc pewne ograniczenia i wymagania tego trudnego czasu.

5. W czwartek 19 marca, przypada uroczystość świętego Józefa opiekuna rodzin i Kościoła świętego.

6. Dziękuję za ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa i na ubezpieczenie kościoła. Ofiary zebrano z Badurk 390 zł., z Blichowa 1870 zł. ze Słupcy Nowej 390 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym.

7. Dziękuję za ofiarę na cele parafialne. Teresa Sochocka złożyła 50 zł. Bóg zapłać.

8. Do puszek na misje zebraliśmy 525 zł.

9. Można kupić baranki wielkanocne z białej czekolady.

10. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” a także „Mały Gość Niedzielny”.

11. Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie.

12. W czwartek 12 marca na naszym cmentarzu grzebalnym pochowaliśmy ś.p. Andrzeja Wolińskiego. Wieczny odpoczynek …