TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 15 marca 2020. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Zarządzenie Ks. Biskupa (można przeczytać tu)

2. Bardzo proszę by posłusznie poddać się zaleceniom służb sanitarnych. Trzeba podjąć duchową krucjatę w intencji jak najszybszego opanowania szerzącego się zła po całym świecie. Z jeszcze większą gorliwością spełniajmy więc wielkopostne uczynki: modlitwę, post i jałmużnę.

3. Księża biskupi zachęcają nas do przeżywania Eucharystii w naszych domach z radia czy telewizji. Mamy udzieloną dyspensę. Rekolekcje w naszej diecezji są odwołane, ale trzeba pomyśleć o spowiedzi w najbliższym czasie. Wyspowiadać się można każdego dnia przed Mszą św. lub umówić się na inną godzinę, jestem do dyspozycji naszych parafian. Chorzy zaś, by się wyspowiadać i przyjąć sakrament chorych powinni wezwać kapłana. Kościół całe dnie będzie otwarty dla indywidualnej modlitwy wiernych.

4. Zgodnie z zaleceniem codziennie z o godz. 20.30 będę odmawiał w kościele różaniec w intencji chorych i opiekujących się nimi oraz służb medycznych, prosząc Boga o ustanie zarazy. Parafian pros, by w tym czasie również łączyli się zemną w modlitwie. O tej samej porze jest też różaniec w Radiu Maryja i Telewizji Trwam. Poza troską o własne zdrowie, o zdrowie naszych rodzin otoczmy także troską ludzi słabszych, chorych i samotnych. To wszystko, co się teraz dzieje w związku z szerzącym się koronawirusem wystawia nas i naszą wiarę na próbę. Musimy z tej próby wyjść zwycięsko, bez paniki, z nadzieją w Bożą pomoc, solidarnie z innymi niosąc pewne ograniczenia i wymagania tego trudnego czasu.

5. W czwartek 19 marca, przypada uroczystość świętego Józefa opiekuna rodzin i Kościoła świętego.

6. Dziękuję za ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa i na ubezpieczenie kościoła. Ofiary zebrano z Badurk 390 zł., z Blichowa 1870 zł. ze Słupcy Nowej 390 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym.

7. Dziękuję za ofiarę na cele parafialne. Teresa Sochocka złożyła 50 zł. Bóg zapłać.

8. Do puszek na misje zebraliśmy 525 zł.

9. Można kupić baranki wielkanocne z białej czekolady.

10. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” a także „Mały Gość Niedzielny”.

11. Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie.

12. W czwartek 12 marca na naszym cmentarzu grzebalnym pochowaliśmy ś.p. Andrzeja Wolińskiego. Wieczny odpoczynek …