Trzecia niedziela Wielkiego Postu 12 marca 2023r. – Ogłoszenia duszpasterskie

1. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego i społecznego, rodzinnego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w miłosierdzie Boże. Nawrócenie ma się, bowiem dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych: piątkowej Drodze krzyżowej w tym tygodniu o godz. 16.30 i niedzielnych Gorzkich żalach dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00; za tydzień po Mszy św. o 11.30.

2. Za tydzień rozpoczynamy nasze Wielkopostne Rekolekcje. Przypomnę program / jest na naszej stronie/.

3. W poniedziałek, 13 marca, przypada 10. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Opatrzności Bożej oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie zdołał przeprowadzić Kościół przez burzliwe współczesne czasy.

4. W miniony wtorek pan organista obchodził dzień swoich imienin a pani kościelna dzień swoich urodzin. Jutro dzień swoich imienin obchodzi pani katechetka Krystyna Zielonka. Wszystkim im życzymy zdrowia, życzliwości ludzkiej i Bożego błogosławieństwa.

5. Są do nabycia w zakrystii baranki z białej czekolady w cenie 8 zł. Kupując baranka wspieramy dzieła charytatywne Caritas Diecezji Płockiej.

6. Dziękuję za ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa i na ubezpieczenie kościoła Sochocina – Pragi. Zebrano 1200 zł..

Dziękuję ofiarodawcom i zbierającym. Bóg zapłać.

7. Tydzień temu na misje do puszek zebraliśmy 750 zł.

8. Zapowiedzi przedślubne.

9. Wczoraj na naszym cmentarzu grzebalnym pochowaliśmy ś.p. Elżbietę Bigos z Nowych Łubek. Wieczny odpoczynek …

10. Zaraz po Mszy św. o 9.00 katecheza parafialna dla dzieci klas IV i ich rodziców przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu świętego.

11. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” .

12. Intencje mszalne na naszej stronie.