TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 08 marca 2015. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś – trzecia niedziela Wielkiego Postu. Liturgia słowa przypomniała nam dekalog oraz prawdę o ukrzyżowaniu i zmartwychwstaniu Pana Jezusa. W misterium paschalne Chrystusa włącza nas sakrament chrztu św., który zobowiązuje nas do zachowywania przykazań Bożych.

2. Dziś przypada Dzień Kobiet. W modlitwie wiernych poleciliśmy je Panu Bogu, a po zakończeniu Mszy Świętej postarajmy się, by był to dla pań dzień pełen radości i miłości.

3. Na misje do puszek tydzień temu zebraliśmy 228 zł.

4. Na ogrzewanie kościoła tydzień temu zebraliśmy 1078 zł.

5. Po mszy św. o 11.30 Gorzkie Żale.

6. W piątek o 17.00 Droga Krzyżowa.

7. Za tydzień rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii. Program rekolekcji na naszej stronie i w gablotce przed kościołem. / odczytać /

8. Dziękuję za ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa i na ubezpieczenie kościoła. Ofiary zebrano z Golank 430 zł., z Blichowa 1271 zł. i bezimienna ofiara 60 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym.

9. Dziękuję za ofiarę na cele parafialne. Bezimienna ofiara 100 zł.

10. W środę Radzanowie na dekanalnym konkursie biblijnym w kategorii szkoła podstawowa pierwsze miejsce zajęła Karolina Świtkiewicz ze Słupcy, drugie miejsce Oliwia Kowalczyk z Nowych Łubek. W kategorii szkoła gimnazjalna pierwsze miejsce zajęła Natalia Wojtylak, drugie miejsce Dominika Filińska, obydwie z Blichowa. Przygotowywała je pani katechetka Krystyna Zielonka. Bardzo się cieszymy i gratulujemy uczennicom oraz tej, która je tak dobrze przygotowała,

11. Wczoraj w Nasielsku odbyły się rejonowe rozgrywki w halowej piłce nożnej dla ministrantów z pięciu dekanatów. Drugie miejsce zajęli nasi ministranci. Przegraliśmy tylko z ministrantami z Nasielska.

12. Zapowiedzi przedślubne: Mariusz Piegat, kawaler zamieszkały w Mrówczewie, parafia Zagroba i Ewelina Ewa Pawłowska, panna zamieszkała w Nowych Łubkach, parafia Blichowo. Zapowiedź pierwsza.

13. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” a także „Różaniec”.

14. Od następnej niedzieli będzie można kupić baranki wielkanocne z białej czekolady.

15. Intencje mszalne na naszej stronie.

16. Wczoraj były imieniny pana organisty a w piątek będą Krystyny i Bożeny. Wszystkim solenizantom noszącym te imiona życzymy dużo zdrowia, opieki Bożej i wielu dalszych sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.