off

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY 4 maja 2014. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przypada 3 niedziela Wielkanocy. Liturgia tej niedzieli ukazuje nam kolejne spotkanie Jezusa z Apostołami po zmartwychwstaniu. Do udziału w tej wspólnocie jesteśmy zaproszeni również my sami. Starajmy się, zatem o tym pamiętać, podejmując nasze obowiązki w tym tygodniu.

2. Niedziela dzisiejsza przeżywana jest, jako Niedziela Biblijna i początek Tygodnia Biblijnego. Niech ta Święta Księga towarzyszy nam każdego dnia, w każdej modlitwie. Nie rozstawajmy się z owym najwspanialszym listem Boga do człowieka.

Na stoliku pod chórem i na bocznym ołtarzu przy ambonie są wyłożone kartki z numerami rozdziałów ksiąg Nowego Testamentu – 262 rozdziały. Bardzo proszę chętnych o zabranie jednej kartki i przeczytanie dziś jednego rozdziału. Jeżeli każdy przeczyta jeden wyznaczony rozdział wspólnie przeczytamy dziś cały Nowy Testament. W ten sposób oddamy cześć Słowu Bożemu zawartemu w Piśmie Świętym.

3. Dziękuję za kwiaty, który były ofiarowane dla świętego papieża Jana Pawła II. Dziękuję Panu Bogu, że mogłem uczestniczyć w kanonizacji największego z Polaków. Tam na Placu św. Piotra modliłem się również za was, sprawując w waszej intencji trzy Msze święte.

 4. We wtorek, 6 maja, obchodzimy święto Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii. Ich wstawiennictwu będziemy polecać wszystkich powołanych do pracy w Winnicy Pańskiej.

5. A w czwartek, 8 maja, przypada uroczystość świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Jest on wzorem dla tych, którzy kropla po kropli mają oddawać codziennie swoje życie dla gromadzenia Chrystusowej owczarni. Będziemy, więc prosić świętego Stanisława o wstawiennictwo, aby liczne powołania kapłańskie, budzące się na polskiej ziemi, były naprawdę godne i święte. Wszystkich Parafian gorąco zapraszam na Eucharystię tej uroczystości o godz. 18.00.

6. Trwa miesiąc maj, tradycyjnie poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie w naszym kościele o godz. 18.00, tylko w środę o 17.00.

7. Zachęta Księdza Biskupa do uczestnictwa w Nabożeństwach Majowych

Drodzy Diecezjanie!

W tym roku mija 150 lat od wprowadzenia w naszej diecezji nabożeństw majowych. W 1864 roku ówczesny biskup płocki Wincenty Teofil Popiel podjął decyzję, by czczono w mazowieckiej diecezji Najświętszą Maryję Pannę śpiewem wezwań Litanii Loretańskiej.

Wspominając ten szczególny jubileusz serdecznie Was zachęcam, by zgodnie z piękną, polską tradycją, w miesiącu maju, w naszych kościołach i kaplicach, przy krzyżach i przydrożnych figurach, wielbić Maryję. Niech wzorem minionych pokoleń pieśń „Chwalcie łąki umajone” rozbrzmiewa w całej diecezji płockiej. Będzie to dziękczynienie za Jej nieustanną opiekę nad naszą Ojczyzną i rodziną diecezjalną oraz za kanonizację św. Jana Pawła II, gorliwego czciciela Matki Chrystusowej.

Na czas radosnych spotkań z Maryją z serca błogosławię.

 Wasz biskup Piotr

8. Zapowiedzi w gablotce przy kościele

 9. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” i „Różaniec”.

10. Intencje na naszej stronie i w gablotce przy kościele.