off

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY 30 kwietnia 2017. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski w trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywy kierowane szczególnie do tych wiernych, którzy w sposób szczególny interesują się Pismem Świętym. Ale nie tylko do nich. Ponieważ w obecnym roku duszpasterskim skupiamy uwagę na naszym osobistym powołaniu do głoszenia Dobrej Nowiny w świecie, gdzie znajdziemy lepsze źródło poznania Bożej ekonomii zbawienia, jeśli nie w Biblii. Zatem nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte na kartach Ewangelii. Każdy dzisiaj po komunii świętej wylosuje jedną karteczkę ze słowem Bożym specjalnie dla niego, aby je przyjął, rozważył i żył nim na co dzień

2. Zachęta Biskupa Płockiego: Kochani Diecezjanie!

Od ponad 150 lat podczas nabożeństw majowych w naszej diecezji rozbrzmiewa śpiew „Litanii loretańskiej”. Jutro z Bożą pomocą rozpoczniemy ten piękny miesiąc, w którym nasze dłonie splotą znowu dla Maryi wieniec z kwiatów i dobrych uczynków. Zachęcam wszystkich Diecezjan do udziału w tym nabożeństwie – zarówno w kościołach parafialnych, jak i przy figurach oraz kapliczkach przydrożnych. Wyrazimy w ten sposób nasz hołd dla Pani Fatimskiej w 100. rocznicę Jej objawień. Pomocą w tym niech będą rozważania pt. Matko, która nas znasz, przygotowane przez Duszpasterstwo Rodzin naszej diecezji. Korzystajcie z nich w czasie modlitwy w Waszych wspólnotach parafialnych, w rodzinach, w sąsiedztwie, w wioskach i miastach. „I co czuje, i co żyje, niech z nami sławi Maryję!”. Z serca Wam na ten czas błogosławię, pamiętając o chorych i starszych, którzy w swoich domach będą sławili Matkę Pana Jezusa. Wasz Biskup Piotr

3. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie o godz.18.00. Na początku maja będziemy przeżywali też wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. We wtorek przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi. W tym dniu wywieszamy biało-czerwone flagi. W środę uroczystość M.B. Królowej Polski. Msze św. o 11.00 i o 18.00. W czwartek wspomnienie św. Floriana i pierwszy czwartek miesiąca – dzień dziękczynienia za dar Eucharystii oraz modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne zwłaszcza z naszej parafii. Modlitwy w czasie nabożeństwa majowego i Mszy św.. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.00. W pierwszą sobotę miesiąca Msze święte. o 7.30 i o 18.00. Zadbajmy o przydrożne kapliczki i figury Matki Bożej.

4. Za tydzień po Mszy św. o 11.30 adoracja ze śpiewem Litanii Loretańskiej do Matki Bożej i procesja. Proszę o asystę i dziewczynki do sypania kwiatkami.

5. W czwartek od godz. 16.30 próba przed Pierwszą Komunią świętą.

6. ZAPROSZENIE BISKUPA PŁOCKIEGO NA UROCZYSTĄ MSZĘ DZIĘKCZYNNĄ 07.05.2017 r. O GODZ. 15.00 W KATEDRZE PŁOCKIEJ ZA 32 LATA POSŁUGI PASTERSKIEJ KS. BISKUPA ROMANA MARCINKOWSKIEGO W ZWIĄZKU Z JEGO PRZEJŚCIEM NA EMERYTURĘ

7. Nadal zachęcam do wzięcia udziału w dekanalnej pielgrzymce do Ciechanowa na uroczystości 100 rocznicy objawień fatimskich.

8. Spotkania dla narzeczonych rozpoczną się 06 maja(sobota)  o godz. 12 -tej  w Miszewie Murowanym.

9. Zapowiedzi: Michał Woliński, kawaler zamieszkały w Bodzanowie i Katarzyna

Kądracka, panna zamieszkała w Blichowie. Zapowiedź druga.

Michał Pietrzykowski, kawaler zamieszkały w Radzanowie ul. Zielona 10 i Milena Gabriela Adamska, panna zamieszkała w Nowych Łubkach 92, parafia Blichowo. Zapowiedź druga.

10. Z prasy katolickiej: „Różaniec”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

11. Intencje mszalne.