off

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY 26 kwietnia 2020. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przypada trzecia niedziela Wielkanocy. Okres od zmartwychwstania do wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Spróbujmy wejść do tego grona, poczujmy się zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym, które najlepiej realizuje się poprzez nasz pełny udział w Eucharystii.

2. W środę, 29 kwietnia, przypada święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy. Tak dalece wyróżniała się czynną miłością do Kościoła Chrystusowego i świadectwem o Jego krzyżu, że nadano jej tytuł doktora Kościoła. A w 1999 roku Święty Jan Paweł II ustanowił ją patronką Europy. Wieczorną Mszę Świętą o godz. (…) poprzedzimy Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W środę z inicjatywy Episkopatu Polski naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane. Tego dnia będziemy obchodzić Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.

4. Od piątku rozpoczynamy nabożeństwa majowe. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie o godz.18.00. Na początku maja będziemy przeżywali też wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. W sobotę przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi. W tym dniu wywieszamy biało-czerwone flagi. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.00. W pierwszą sobotę miesiąca Msze święte. o 17.30 i o 18.00. Zadbajmy o przydrożne kapliczki i figury Matki Bożej.

4. Za tydzień po Mszy św. o 11.30 adoracja ze śpiewem Litanii Loretańskiej do Matki Bożej. Procesji nie będzie ze względu na stan epidemii.

5. Dziękuję za dwie ofiary po 50 zł. wpłacone na konto naszej parafii. Bóg zapłać.

6. Przewodniczący KEP zachęca i duchownych i świeckich , by modlili się o deszcz. Po mszach świętych dzisiaj także śpiewać będziemy suplikacje również w tej intencji.

7. Z prasy katolickiej: „Różaniec”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

8. Intencje mszalne.