off

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY 19 kwietnia 2015. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś – trzecia niedziela Wielkanocy, a zarazem VII Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. Przypomina nam ona, by zwrócić uwagę na Biblię, czyli Pismo Święte, najważniejszą księgę dla całego Kościoła i dla każdego z nas tu obecnych. Zawiera ona, bowiem objawienie Boże dotyczące naszego zbawienia. Tej księgi nie może zabraknąć w żadnym domu. Nie może też nikomu zabraknąć czasu na jej czytanie. I dzisiaj i w tygodniu będziemy słyszeli z głośników w kościele Pismo Święte z płyty nagranej przez wybitnych aktorów.

2. W czwartek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski obok Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski i św. Stanisława, biskupa i męczennika. Msze Święte w naszym kościele o godz. … Zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji misjonarzy, dla których św. Wojciech jest wzorem.

3. W sobotę – święto św. Marka, Ewangelisty.

4. Za tydzień – czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza. W tę niedzielę będziemy obchodzić 52. Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bogu w Kościele, rozpoczynający kwartalne dni modlitw o powołania w Kościele powszechnym, a w Polsce – Tydzień Modlitw o Powołania.

5. Dziękuję za prace przy uprawie gruntu i sianiu trawy, a także za ułożenie ażurowego chodniczka przed figurą Matki Bożej. Pracowali: z Wołowej Kłysiak Henryk, ze Słupcy Nowej Koper Jerzy, ze Słupcy Starej Dobrzeniecki Jan, z Pragi Żbikowski Marian, Lewandowski Ryszard i Peciakowski Stanisław, z Nowych Łubek Bigos Józef i Rutecki Zbigniew, z Golank Naguszewski Edward, z Blichowa Wroński Kazimierz i Karpieński Eugeniusz.

6. Za tydzień po mszy św. o 16.00 katecheza przed bierzmowaniem dla młodzieży klas II i III gim. oraz ich rodziców.

7. Procesja w pierwszą niedzielę maja będzie po mszy św. o godz. 9.00. Będzie to msza z udziałem Ochotniczych Straży Pożarnych z naszej parafii. W tym dniu 3-go maja również odpust w Daniszewie.

8. Dziękuję za ofiary na cele parafialne złożone: bezimienna ofiara 50 zł. i z Badurk od Teresy i Krzysztofa Grabowskich 100 zł.

9. Wszystkim Wojciechom, Jerzym i Markom życzymy zdrowia i wiele łask Bożych. 10. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny ” i „Mały Gość Niedzielny”. 11. Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie.