TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY 18 kwietnia 2021. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Jesteśmy Kościołem pielgrzymującym w drodze do niebieskiej ojczyzny. Chrystus gromadzi nas na uczcie eucharystycznej, wyjaśnia nam pisma, w sakramentalnych znakach sam staje się pokarmem, byśmy nie ustali w drodze. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte.

2. Dzisiaj i przez cały tydzień chcemy pochylać się nad Pismem Świętym. W Tygodniu Biblijnym zachęcam przede wszystkim do osobistej lektury słowa Bożego.

3. W piątek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Główne uroczystości odbędą się w Gnieźnie. W tym dniu podziękujemy Bogu za dzieło ewangelizacji nie tylko naszych rdzennych ziem, którego dokonał św. Wojciech.

4. Za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza, rozpocznie się tydzień modlitw się o nowe powołania do służby w Kościele: kapłańskie, zakonne i misyjne.

5. Po każdej Mszy św. dzisiaj zbiórka do puszki dla Radka Makowskiego. Proszę panie z grupy charytatywnej o przeprowadzenie zbiórki.

6. Za tydzień po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie z rodzicami dzieci klas III i IV przed Komuniami świętymi.

7. Dzisiaj o 10.45 odbiór alb komunijnych.

8. Informacje dotyczące uroczystości komunijnych .

9. Zapowiedzi przedślubne w gablotce są wywieszone.

10. W miniony czwartek na naszym cmentarzu parafialnym pochowaliśmy ś.p. Marka Gałczyńskiego. Wieczny odpoczynek…..

11. Z prasy: „Gość Niedzielny”.

12. Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie.