TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY 15 kwietnia 2018. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Zmartwychwstały Jezus ukazał się przestraszonym, uciekającym z Jerozolimy uczniom, którzy nie potrafili Go rozpoznać. Poznali Go dopiero, gdy pisma im wyjaśniał i łamał dla nich chleb.

2. Dzisiaj i przez cały tydzień chcemy pochylać się nad Pismem Świętym. W Tygodniu Biblijnym zachęcam przede wszystkim do osobistej lektury słowa Bożego.

3. W naszej parafii dzisiaj modlimy się o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

Za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza, rozpocznie się tydzień modlitw się o nowe powołania do służby w Kościele: kapłańskie, zakonne i misyjne.

4. Niech Zmartwychwstały oświeca swoim słowem każdy dzień naszego życia.

5. Przed Wielkanocą 19 marca między godziną 16 – 17 spłonęły na naszym cmentarzu trzy pojemniki na śmieci. Ktoś musiał wrzucić palący się znicz, czy wkład do znicza i od jednego pojemnika zapaliły się dwa następne stojące obok. Musieliśmy zapłacić 600 zł. za inne pojemniki wstawione za te spalone. Proszę o uwagę, co wrzucamy do pojemników.

Już prosiłem ponownie proszę, aby wieńców świerkowych nie wrzucać do pojemników. Niektórzy już posłuchali, ale część z nich wyrzuca je z szarfami, z plastikami, a nie powinno tak być. Tylko naturalne odpady wyrzucamy do rogu cmentarza.

Nadal apeluję, by nie przynosić tak dużych ilości wieńców i wiązanek na pogrzeby. Można zastąpić je jedną różą. Coraz częściej też spotyka się na pogrzebach, że zamiast wieńców i wiązanek zbierane są ofiary do puszek na hospicjum. Przypominam, że co miesiąc płacę 1101 zł 60 gr. za wywóz śmieci z cmentarza.

6. Zapowiedzi: Michał Peciakowski kawaler zamieszkały w Nowych Łubkach, parafia Blichowo i Agnieszka Tomkiel, panna zamieszkała w Maszewie Dużym, parafia Brwilno. Zapowiedź pierwsza.

Łukasz Kołodziejski, kawaler zamieszkały w Płocku ul Gałczyńskiego 14/32, parafia Ducha świętego i Milena Michalak, panna zamieszkała w Wiciejewie, parafia Blichowo. Zapowiedź pierwsza.

7. Zaraz po Mszy św. o 9.00 spotkanie dla dzieci klas IV.

8. W czwartek 19 kwietnia o godz. 16.00 w kościele pierwsza liturgiczna próba przed I Komunią świętą.

9Za tydzień po Mszy św. o 16.00 katecheza parafialna przed bierzmowaniem.

10. Z prasy: „Gość Niedzielny”.

11. Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie.