off

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 15 grudnia 2013

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 15 grudnia 2013

1. Przeżywamy dziś już trzecią niedzielę Adwentu zwaną „Gaudete”, co z jęz. łacińskiego oznacza: „radujcie się”; jest to początek antyfony na wejście przeznaczonej na dzisiejszą niedzielę. Jesteśmy zatem zaproszeni do szczególnej radości z powodu zbliżającego się spotkania z Tym, który przychodzi nas wyzwolić z niewoli grzechu. Niech nasza radość wypływa przede wszystkim z duchowego przygotowania na to spotkanie, które dopiero potem wyraża się również zewnętrznie w pragnieniu obdarowywania innych. Niech nasze podarunki będą wyrazem wewnętrznej radości, a nie tylko tradycją, której trzeba za wszelką cenę uczynić zadość.

2. Właśnie po to, by lepiej przygotować się do przeżywania tej wielkie tajemnicy naszego odkupienia, jaką jest narodzenie Bożego Syna w ludzkim ciele, zapraszamy jeszcze do udziału w codziennych Mszach św. roratnich, które są celebrowane w naszym kościele w środę i w sobotę o godz. 17.00.

3. Są jeszcze do nabycia świece wigilijne a także 5 kalendarzy ściennych po 2 zł..

4. Coraz bliżej Święta Bożego Narodzenia, dlatego trzeba pomyśleć o choinkach. W naszym kościele będziemy je ubierać w piątek po mszy św. wieczornej od 17.30. Proszę o pomoc wszystkich chętnych.

5. Za tydzień chciałbym podzielić się opłatkiem z grupami parafialnymi. Po mszy św. o 9.00 z ministrantami. Również po mszy św. o 9.00 w plebanii z Radą Duszpasterską.

Po mszy św. o 11.30 w plebanii z Radą Gospodarczą.

Po mszy św. o 16.00 z Zespołem Charytatywnym i Powołaniową Grupą Modlitewną.

6. Od wtorku, 17 grudnia, rozpoczniemy bardziej bezpośrednie przygotowanie do świętowania uroczystości Narodzenia Pańskiego. W tej drugiej części Adwentu liturgia kieruje nasz wzrok na wydarzenia zapowiadające narodzenie Chrystusa, by w ten sposób skupić naszą uwagę nie tylko na tym, co się już wydarzyło, ale też na tym, co ma się wydarzyć w naszym życiu.

7. Chrzty w pierwszy dzień Bożego Narodzenia o 11.30

8. Dziękuję za ofiary złożone do puszek dla Kościoła na Wschodzie. Zebraliśmy 360 zł.

9. Z prasy: „Gość Niedzielny”.

10. Intencje mszalne.