Trzecia niedziela Adwentu 17 grudnia 2023r. – Ogłoszenia duszpasterskie

1. Trzecia niedziela Adwentu przypomina nam o radości. Oczekujemy razem z Niepokalaną Maryją i ze św. Janem Chrzcicielem na spełnienie się wielkich obietnic. Zbawienie całego świata jest bliskie.

2. Trzeci tydzień Adwentu to czas szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Codziennie będziemy polecać Panu Bogu rodziny naszej parafii, aby rozwijało się w nich życie wiary.

3. W tym tygodniu już ostatnia okazja, aby uczestniczyć we Mszy Świętej roratnej, w środę i w sobotę o godz. 7.15

4. Za tydzień, w czwartą niedzielę Adwentu, przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte będą odprawiane o godz. 9.00 i o 11.30.

5. Dzisiaj po Mszy św. o 9.00 harcerze będą rozdawać betlejemskie światełko pokoju.

6. Tydzień temu do puszek dla chrześcijan na Wschodzie uzbieraliśmy 980 zł.

7. Dzisiaj opłatek z grupą charytatywną po Mszy św. o 16.00. Za tydzień po mszy św. o godz. 9.00 opłatek dla ministrantów.

8. W tym tygodniu rekolekcje w poniedziałek i we wtorek w Łętowie.

9. Pasterka za tydzień o godzinie 23.00. Poprzedzona będzie jutrznią od godz. 22.30.

10.Dziękuję za ofiary na cele parafialne: z Wołowej 200 zł. ze Słupcy Starej 100 zł i z Sochocina-Badurki 100 zł. Bóg zapłać.

11. Tydzień temu ktoś chciał kupić świecę wigilijną, ale zabrakło. Dwie z Daniszewa przywiozłem. Można się zgłosić do zakrystii.

12. Informacje o Orszaku Trzech Króli./ jeszcze kilka blach ciast by się przydało;

13. Zima ustąpiła i znowu na cmentarzu ruch. Proszę nie mieszajcie śmieci sztucznych z tymi roślinnymi. Chryzantemy wyrzucamy bez doniczek do betonowego śmietnika.

14. Chorych w środę do południa odwiedzę z panem Jezusem.

15. Wczoraj na naszym cmentarzu grzebalnym pochowaliśmy ś.p. Cezarego Dziełakowskiego ze Słupcy Starej. Wieczny odpoczynek …

16. Z prasy: „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

17. Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie .